Çözüldü NVIDIA 472.12 sürücüsünü indiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
PC'ye format attım ardından en son sürüm sürücüyü indirmek için sitesinden ekran kartı bilgilerimi girip "472.12" sürümünü indirdi ancak bu sürüm geçen yıla ait. En son yayınlanan sürümü indirmek istediğimde ise:

1664225010838.png

Böyle oluyor ve indikten sonra tekrar indirme butonu geliyor yani kurulum yerine atmıyor.
Bütün sürücüleri silip indirmeyi denedim ancak sonuç yine aynı.
Ne yapmam gerekir? Yanlışlıkla bir hizmeti kapattığım için mi böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
NVIDIA TR sitesinde 472.12 sürücüsü gözüküyor. Yani eski bir sürücü. Bu sitenin kullanılmasını önermiyoruz.

Aşağıdaki NVIDIA Global adresten en güncel sürümü indirebilirsin. GeForce Experience'de olan kurulum hatası da yaşanmaz.

Masaüstü bilgisayarlar için:

Laptoplar için:
NVIDIA TR sitesinde 472.12 sürücüsü gözüküyor. Yani eski bir sürücü. Bu sitenin kullanılmasını önermiyoruz.

Aşağıdaki NVIDIA Global adresten en güncel sürümü indirebilirsin. GeForce Experience'de olan kurulum hatası da yaşanmaz.

Laptoplar için:

Çözüm
En iyisi GeForce Experience'yi sil. Eski sürücü indirme sebebini NVIDIA Türkiye sayfasına bağlıyorum.

Aşağıdaki yabancı bağlantıdan sürücüyü ara.

DDU ve NVCleanstall kullanmanı tavsiye ediyorum ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptoplar için:
Öncelikle teşekkür ediyorum, sorun tr sitesindeymiş.
( Nvidia Sürücü İndirme Sorunu Çözümü ) bu konuda anlatıldığı gibi verilen linkten girdim, ekran kartı bilgilerimi girdim ve indirdim. Kurulum ekranında geforce experienceyi'de kur seçerek kurulumu başlattım ve temiz kurulumu seçtim. En sonunda sorunsuz bir şekilde kurdu. Bu yöntem de sizin yöntem ile aynı yönteme denk geliyor değil mi?
Üstelik buradan indirince güncellemenin görüntüleri de geldi :

1664227108630.png

Hocam ilerleyen süreçlerde bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Güncellemeler sorunsuz yapılır.
Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ha GeForce Experience yazılımı üzerinde belki hatalar olabilir, onlar doğaldır. Mesela indirme butonunun çalışmaması gibi olağan sorunlar yaşarsan yine sürücüyü internetten indirip kurarsın. Bir şey fark etmiyor.

Burası NVIDIA'nın güncel sürücü sayfası. En güncel sürücüleri indirebilirsin sorunsuzca.

Yalnız sürücüyü indirirken dil seçeneğinin "English [US]" olmasına dikkat et. Eğer Türkçe seçersen seni TR sayfasına yönlendirip eski sürücüyü gösterebilir. Genelde İngilizce kısım güncel sürücüleri gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı