NVIDIA 9400 GT bilgisayar biraz olsun hayata döndürülebilir mi?

İşletim sistemi
Windows 7
4 yuvalı

Tamam hocam

Hocam nasıl kurabilirim? Pek bilgim yok açıkçası.

@Windows7 Kullanıcısı

Hemen SSD takmayın. Şu an önce 8 GB bellek alıp sonra da Rufus ile Windows 10 yazdırın. 2016 sürümü falan bunlarla yorulmayın. En son sürüm kurun. Sonra SSD ve belleği takın ve internetten de yardım alarak SSD'ye bu Windows 10'u kurun. Ayrıca HDD'yi de o kurulumda biçimlendirin ki 2 Windows sahibi olmayın. Ya da ben bilemem derseniz kasa, yeni SSD, yeni RAM'leri sırtayın bilgisayarcıya götürün ve deyin ki.
Abi buna yeni RAM'ler takılacak, SSD'ye Windows yüklenecek ve HDD de sıfırlanacak.
Bunu söyleyin adam halleder.

Sağolun hocam

Hocam benim anakartta o dediğiniz Sata SSD'nin yuvası var değil mi?

Bu SSD.
Goodram Cl100 240 Gb 2.5 Sata 3 Ssd Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu biraz daha uygun son bir adet kalmış. Bunun yerine alınır mı sizce?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Elimde yaklaşık 15 yıllık bir PC var. PC'yi biraz olsun hayata döndürebilmek için neler yapabilirim?

@SadeceYiğit @pawEn

Hayata döndürürsün ama hiç beklemediğinden çok kasar. Ben 17 yıllık 9500 GT kullanıyordum. Geri hayata döndürdüm ama bilgisayar 30 dk da açıldı. Uygulamayı abartmasız yarım saat açtı. Bilgisayarı sıfırladım ama gene de çok kastı aşırı fazla kastı. GTA Vc'de 200 FPS veren bilgisayarı hayata döndürünce üstüne sıfırlayınca 15 FPS altı verdi.

SATA 2 yani Max 300 MB alacaksınız.

Bu da hdd nin 2 veya 3 katı hız demek.
Hocam ben SSD yi aldım da iptal mi edeyim yani?

Birde benim anakart DDR2 destekliyor galiba anakart modelini yazınca karşıma bu şekilde çıktı.

Hayata döndürürsün ama hiç beklemediğinden çok kasar. Ben 17 yıllık 9500 GT kullanıyordum. Geri hayata döndürdüm ama bilgisayar 30 dk da açıldı. Uygulamayı abartmasız yarım saat açtı. Bilgisayarı sıfırladım ama gene de çok kastı aşırı fazla kastı. GTA Vc'de 200 FPS veren bilgisayarı hayata döndürünce üstüne sıfırlayınca 15 FPS altı verdi.
Ne kadara sattınız hocam

Hocam ben SSD'yi aldım da iptal mi edeyim yani?

Bir de benim anakart DDR2 destekliyor galiba anakart modelini yazınca karşıma bu şekilde çıktı.

Ne kadara sattınız hocam.

Hayır yani sen Max 300 MB alabilirsin yine SATA 3 SSD 2 ve 1 de de çalışır. Sadece siz 600 yerine 300 MB alacaksınız.

Hocam ben SSD'yi aldım da iptal mi edeyim yani?

Bir de benim anakart DDR2 destekliyor galiba anakart modelini yazınca karşıma bu şekilde çıktı.

Ne kadara sattınız hocam.

Size bir iyi bir kötü haberim var.
Kötü olan anakart DDR 2, iyi olan SSD niz bosa gitmeyecek yani onu sakin iptal etmeyin gelsin evde dursun zaten enflasyon ülkesiyiz bugün almazsan yarın lazım olur. Yani bence sistemi satın ve minimum DDR 4 ucuz bir sistem alın mesela ikinci el Ryzen 3 3100'lu sistemler bakın veya 2200GLI sistemlere.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı