NVIDIA 960M V-Sync sorunu

kurugulhan

Decapat
Arkadaşlar Resident Evil 2 oyununda V-Sync açınca ekranda titreme kasma oyunda ağırlık söz konusu oluyor. FPS düşüşü meydana geliyor. 4 GB var. 1.80 falan dolduruyorum yine de kasma meydana geliyor.

V-Sync kapatınca bu sefer oyun akıcı hale geliyor. 4 GB'in 3 GB'ni falan doldurabiliyorum 30-35 FPS olmasına rağmen oyun oldukça akıcı ancak can sıkıcı kısmı ekran yırtılmaları 2 arada bir derede kaldım. V-Sync açmadan görüntü yırtılmalarından kurtulmam mümkün mü?

Eski ya da yeni oyun olduğunu belirtmediğiniz için iki oyunun da bağlantısını atıyorum.
Oyunla ilgi yaşanan bazı grafik hataları vb. çözümlerine bakabilirsiniz.
Ayrıca V-Sync açıkken performansı artırmak için, Nvidia denetim masası üzerinden Üçlü ara bellekleme ayarını açık yapın. Nvidia bu ayarın V-Sync performansını artırdığını söylüyor.

Screenshot_1.png

Bu tarz ayarların performans ve kaliteye etkisi gözle algılamada baya kötüyüm. O yüzden kesin çözüm sağlayıp sağlamayacağını bilmiyorum.

@Waifu Impact Arkadaşın söylediği yöntemi hiç denemedim. Ama denemek istiyorsan güzel bir rehber hazırlamışlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı