Çözüldü NVIDIA 9800 GT sistem Windows 10 ve 11 yeni sürümlerinde sistem siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cemoka

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar.
Hiçbir yerde cevabını bulamadığım bir sorunum var. Elimde 9800 GT ekran kartım var. Şu an Windows 10 ile kullanıyorum fakat eski sürümleri ile şu anki sürümü 1607.

Buraya kadar bir sorun yok. Windows 10'un son sürümlerini veya Windows 11 yüklediğim zaman bilgisayar ilk açılışta logo ekranında siyah ekranında kalıyor ve yanıt vermiyor. Reset atmak zorunda kalıyorum ve reset attıktan sonra normal açılıyor. Ta ki fişi ne zaman çektim aynı işlemi tekrar etmem gerekiyor. Bilgisayarda donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü eski sürüm yüklediğim zaman bunu hiç yaşamıyorum. Ne zaman ki yeni sürümleri yükledim bu sorun ortaya çıkıyor.
Değerli donanımcılardan bu konuda açıklama rica ediyorum muhtemelen ekran kartım ile alakalı diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Ben de çok yaşadım bunu yaparsan düzelecektir.

Hızlı başlatmayı açı kapatacaksın.
Sürücüsü eskide kaldığı için sorun çıkarıyor olabilir, aygıt yöneticisinde algılanıp otomatik sürücüsü kuruluyorsa ek kurulum yapmadan deneyebilirsin.

Sürücüsü eskide kaldığı için sorun çıkarıyor olabilir, aygıt yöneticisinde algılanıp otomatik sürücüsü kuruluyorsa ek kurulum yapmadan deneyebilirsin.

Bunu denedim hocam hiç driver yüklemeden çalıştırdım yine aynı hatayı veriyor.

Hocam o zaman sistem eskiyse belli ki eski ve yeni sürümlerde sorun çıkıyorsa 2016 LTSB kullanmanı öneririm.

Hocam şu an tam da onu kullanıyorum zaten acaba bir çözümü var mı belki başına gelen veya tecrübesi olan birileri görür de yazarsa benim de sorunum çözülmüş olur.

Ben de çok yaşadım bunu yaparsan düzelecektir.

Hızlı başlatmayı açı kapatacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben güncel sürümlerde yaşıyorum hocam yazdığım sorunu eğer gerçekten dediğiniz gibiyse yani sorunumu doğru anladıysanız şimdi Windows 11 sürümünü yükleyip deneyeceğim.

Deneyebilirsiniz.

düzeldi mi?

Son düzenleme:
Deneyebilirsiniz.

Düzeldi mi?

Hocam şu an dosyları vs yedekliyorum temiz kurulum yapacağım Windows 11 biraz da test ettikten sonra mutlaka bilgi vereceğim yardımınız için teşekkürler.

Deneyebilirsiniz.

Düzeldi mi?

Hocam şu an kurdum yarım saattir test ediyorum 3-4 defa tamamen fişten çektim açtım sorun ortadan kalktı gibi o kadar uğraştım sorunun ne olduğunu bulamamıştım yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…