Windows 10 sistem siyah ekranda kalıyor

ekremgunes

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımdan BIOS'a hiçbir şekilde giremiyordum, bir yerde MSConfig önyükleme seçeneğini aktif edip "en az" seçeneğini işaretledim ve kasa açılsa da siyah ekranda kalıyor, görüntü gelmiyor.

Güvenli modda açmayı deneyin. Ardından Minidump klasöründe dosya varsa bizimle paylaşın.

3 kere sistem bozuk açılırsa, Windows 10 otomatik kurtarma menüsünü açar. Oradan güvenli moda açılırken girebilirsiniz.

Ek olarak sisteminizi belirtin.

Güvenli modda açmayı deneyin. Ardından Minidump klasöründe dosya varsa bizimle paylaşın.

3 Kere sistem bozuk açılırsa, Windows 10 otomatik kurtarma menüsünü açar. Oradan güvenli moda açılırken girebilirsiniz.

Ek olarak sisteminizi belirtin.

Ben Windows ile sorun yok gibi düşünüyorum, adam BIOS'a giremiyor.

"Kasa açılsa da siyah ekranda kalıyor, görüntü gelmiyor." Böyle demiş arkadaş, ilk önce görüntüyü getirmek gerek.
CMOS sıfırlaması lazım. CMOS pilini çıkarsın, 10 saniye boyunca beklesin. Ardından tekrar taksın, tekrar denesin. Açılırsa -ki yüksek ihtimal açılacak- güvenli moda girmesi lazım.

Bilgisayarımdan BIOS'a hiçbir şekilde giremiyordum, bir yerde MSConfig önyükleme seçeneğini aktif edip "en az" seçeneğini işaretledim ve kasa açılsa da siyah ekranda kalıyor, görüntü gelmiyor.

AnaKart markası ve modelini atar mısın?

CMOS sıfırlaması lazım. CMOS pilini çıkarsın, 10 saniye boyunca beklesin. Ardından tekrar taksın, tekrar denesin. Açılırsa -ki yüksek ihtimal açılacak- güvenli moda girmesi lazım.

CMOS pili her anakartta yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı