NVIDIA, ARM şirketini satın aldı

NVIDIA, yarı iletken üreticisi ARM 'nin satın alındığını duyurdu. Şirketlerin yönetim kurullarının onayından geçen anlaşma, 40 milyar dolara mal oldu. Sürecin 18 ay içinde tamamlanması bekleniyor.
Arkadaşlar AMD için ölüm çanları çalmaya başlıyor sanırım. NVIDIA, arm ile güç birleştirerek mobil telefon piyasasına hakimiyet kuracak büyük ihtimal. Gerçekten tekelleşme yolunda hızla ilerliyor NVIDIA. Lakin buna sebep olan AMD’nin ta kendisi. Herifler bir tarafını kaldıramıyor. NVIDIA vurdukça vuruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin şu yazılım hataları ve sıcaklık sorunu olmasaydı. AMD ekran kartları, NVIDIA ekran kartları kadar satabilirdi. AMD 2 tarafla uğraşıyor. Hem işlemci hem ekran kartı piyasasında duruyor.

NVIDIA en doğrusunu yapmış. Eline bir fırsat geçti ve hamlesini ortaya koydu. Tek korkum tekelleşerek daha çok fiyat artması.

NVIDIA beşledi!

NVIDIA durdurulamıyor!

AMD: Bir sihirdarın bağlantısı koptu.

NVIDIA mobil pazarda iyice güçlendi. AMD yine bilgisayar işlemcilerinde üstünlük kurmaya başladı olan Intel'e olacak galiba. Ne bilgisayarda ne de mobilde güçlü kalabiliyor. 10. nesili çıkardı ben şu an pek memnun olan göremedim. 4000 serisini beklemeye başladı birçok kişi. Atom işlemci çıkardılar mobilde o da çok iyi değildi.

Aslında Nvidia Tekel olma hakkında sahipken tekellik yapmamaya çalışıyor. Bunu 3000 Serisinin fiyatlarından anlayabiliriz. Belkide Tekel olmayarak kullanıcının gönlünü kazanır. Tekel olup müşterinin kızgınlığını kazanmaktansa Tekel olma şansın olsa bile tekellik yapmayıp müşterinin gönlünü kazanmak daha önemlidir belki Nvidia için.

Son düzenleme:
AMD ekran kartında, işlemcilerde yakaladığı başarıyı yakalayabilse keşke. Sürekli sıcaklık sorunları, sürekli yazılım sorunları bıktırdı artık, insanlar alıyor wattman hatasını görünce iade ediyor mecbur NVIDIA satın alıyor. Aynı durum benimde başıma geldi. Bir de insanlara bu tür sorunları var ekran kartında AMD tercih etmeyin diyince fanboylar toplanıyor ''NVIDIA'dan kaç TL maaş alıyorsun, AMD'de o sorunlar 3 yıldır yok nerenden uyduruyorsun'' diyorlar, şaka gibi.

Geri
Yukarı