NVIDIA Ayarları Kaydedilmiyor

YMC

Hectopat
Daha fazla  
Formattan önce oyunlar için varsayılan grafik işlemci NVIDIA'nın ekran kartıyken şimdi entegre grafik işlemci oldu. Varsayılan işlemciyi değiştir deyip ayarları yapıp çıktıktan sonra eski haline dönüyor, ayarlar kaydedilmiyor. Aşağıdaki uygula butonuna da tıklıyorum üstelik. Sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim (Intel HD Graphics dahil) yine de düzelmedi. Driverlar güncel zaten daha dün GeForce Experience yeni bir sürüm buldu, onu yükledim. Ayarlarımın kaydedilmemesinin sebebi ne olabilir, nasıl düzeltebilirim?

Steam, Uplay tarafından yüklenen oyunlarda simgeye sağ tıklayınca grafik işlemciyle çalıştır seçeneği çıkmıyor, sinirim bozulmaya başladı. Oyunlar için varsayılan kartı nasıl nvidia olarak ayarlamaz? Oyuna giriyorum kasıyor, rahatça oynamam gerekirken. Şu denetim masası ayarını ve varsayılan grafik işlemci durumunu bilen varsa söylesin lütfen.

Nvidia sürücüsünü tamamen kaldırıp en baştan kur herşeyiyle birlikte olarak. Ardından kurulduğunda düzelmez ise Nvidia Denetim Masası'na girip PhysX yapılandırmasından eğer "Otomatik seç (tavsiye edilir)" seçeneği seçilmiş değilde başka bir seçenek seçilmişse "Otomatik seç (tavsiye edilir)" seçeneğiyle değiştir. Eğer Nvidia Denetim Masası'ndan çözemezsen birde Intel HD Graphics Denetim Masası'ndan denersin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı