NVIDIA aygıt sürücüsü yüklenmiyor

İşletim sisteminiz Windows 10 64 Bit mi?
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA Bu sürücüyü dener misiniz?
Bende de bu hatayı veriyordu dediğinizi yaptım ama her şey uyumlu olmasına rağmen driver bana Windows'un bu sürümü ile uyumlu değil diyor. Ne yapmalıyım? Aynı ekran kartına sahipmişiz ayrıca.
Ben bu laptobu aldıgımda Win7 64 Bit kuruluydu fakat Win10'a güncelledim sorunlar ondan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef dediklerinizin hiçbirisi olmadı. Bilgisayarcı Legacy Windows kurdu acaba bununla bir ilgisi olabilir mi?

Bilgisayarcı Legacy Windows kurdu.
BIOS kısmındaki legacy mi? Neden o şekilde kurdu?
Lenovo G710 i7 4702MQ Nvidia GT 820M
İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. İlk olarak sürücüyü kim kurdu ve nasıl?
Ben de doğru sürücüyü seçmeme rağmen sürekli bu hatayı veriyordu. Sonra NVIDIA Geforce Experience'dan kurmayı denedim, bu sefer oldu.
Önceden de Experince yazılımı ile kurulduğu için o hatayı alıyordunuz. Siteden indirince de hata almazsınız DCH sürücüyü seçerseniz.

BIOS kısmındaki legacy mi? Neden o şekilde kurdu?

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. İlk olarak sürücüyü kim kurdu ve nasıl?

Önceden de Experince yazılımı ile kurulduğu için o hatayı alıyordunuz. Siteden indirince de hata almazsınız DCH sürücüyü seçerseniz.
Adama o kadar söylememe rağmen Legacy ayarda kurup altından da UEFİ First'i seçmiş bir de diyor ki UEFİ kurdum :D hem sen niye UEFİ'ye bu kadar kafayı takmışsın diye de bana sordu, bilgisayarcı ya abimiz :D ayrıca experience bile yüklenmiyor şuan bilgisayara o da hata veriyor. Nvidia sürücüler kısmından DCH olanını arattım fakat o da bulunamadı diyor. Report bu da AIDA64 raporum.
Bahsettiğim gibi "NVIDIA Geforce Experience"'ı indirip, buradan sürücüyü indirmeyi denediniz mi?
Maalesef experience bile kurulmuyor.

Adama o kadar söylememe rağmen Legacy ayarda kurup altından da UEFİ First'i seçmiş bir de diyor ki UEFİ kurdum :D hem sen niye UEFİ'ye bu kadar kafayı takmışsın diye de bana sordu, bilgisayarcı ya abimiz :D ayrıca experience bile yüklenmiyor şuan bilgisayara o da hata veriyor. Nvidia sürücüler kısmından DCH olanını arattım fakat o da bulunamadı diyor. Report bu da AIDA64 raporum.

Maalesef experience bile kurulmuyor.
+ Aynı hatayı bende yaşıyorum ve aynı karta sahibiz.

Adama o kadar söylememe rağmen Legacy ayarda kurup altından da UEFİ First'i seçmiş bir de diyor ki UEFİ kurdum :D Hem sen niye UEFİ'ye bu kadar kafayı takmışsın diye de bana sordu, bilgisayarcı ya abimiz :D
Her önüne gelen bilgisayardan anlarım kafasında yaşadığı için normaldir böyle şeylerin başına gelmesi :)
Ayrıca experience bile yüklenmiyor şuan bilgisayara o da hata veriyor. Nvidia sürücüler kısmından DCH olanını arattım fakat o da bulunamadı diyor.
Exprience ile önceden kurulmadıysa DCH ile kuramazsın zaten.
Report bu da AIDA64 raporum.
İlk olarak Windows'un güncel değil Windows güncellemelerini yapıp Build 17763.615 olana kadar güncellemeleri yap.
BIOS'a girip optimal default yapıp save yap.

Sonrasında DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp bunları sırasına göre yükleyin:

Her önüne gelen bilgisayardan anlarım kafasında yaşadığı için normaldir böyle şeylerin başına gelmesi :)

İlk olarak Windows'un güncel değil Windows güncellemelerini yapıp Build 17763.615 olana kadar güncellemeleri yap.

Sonrasında DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp bunları sırasına göre yükleyin:
Hepsini denedikten sonra sonucu paylaşacağım. Bir şey daha soracaktım, bilgisayara Windows'un kendi iso dosyasıyla format atmaya çalışırken yanlışlıkla diskleri ayrıştırma bölümünde HDD'yi silmişim sanırım ve bunu yaptıktan sonra UEFI modundaki Windows Boot Manager yazısı kayboldu, UEFI modunda bilgisayarı açmaya çalışınca Checking Media uyarısı alıyorum ve bilgisayarı açamıyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu var mıdır?

Bu da olmadı :/ ne cins bir sorun bu ya.

Son düzenleme:
Bunu düzeltmemin bir yolu var mıdır?
Sistemin kurulu olduğu diski UEFİ ayarlarda tekrar formatlamak. Alternatif ama riskli olan Aomei veya Aeseus partition ile MBR diskini GPT'ye çevirirsen UEFİ olarak açabileceksin.

Bilgisayarcı Legacy Windows kurdu
Yeri gelmişken söyleyeyim, 21. yüzyılda bilgisayarınızı mahalle bilgisayarcısına götürmeyin.
Böyle "klasik" sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı