Nvidia Denetim Masası 3D Ayarları Nasıl Olmalı?

captivesoul

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Dostlar merhabalar. Nvidia GTX 1080Ti ekran kartını kullanmaktayım. Nvidia denetim masasında ne işe yaradığını bilmediğim, 3D uygulamaların kontrolüne bırakılmayan bazı seçenekleri sizlere sormak istiyorum ve hangi ayarlarda kullanmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Hem de bu başlık GTX 1080Ti kullananlar için bir rehber olmuş olur.

1) Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma seçeneği kapalı durumda. Bu seçenek nedir, açık olsa daha iyi olmaz mı?
1.JPG

2) Doku süzme seçeneği ne işe yarar?
2.JPG

3) Güç yönetim modu olarak hangisi seçilmeli? Maksimum performans seçeneği kulağa daha iyi gibi geliyor.
3.JPG

4) Kenar yumuşatma FXAA seçeneği kapalı durumda. Açık olması iyi olmaz mı? Oyunların içerisinde de kenar yumuşatma ayarları mevcut, burada (denetim masasında) uygulama kontrolünde seçeneği mevcut değil, buradan da açmak gerekiyor mu?
4.JPG

5) Kenar yumuşatma saydamlık seçeneği ne işe yarar ve kapalı durumda olması abes değil mi?
5.JPG

6) Ortam kapatma seçeneği ne işe yarar. Bu seçenek de kapalı durumda. Nvidia denetim masasında çoğu ayarın kapalı olması bana çok tuhaf geliyor. Bu seçenek hangi ayarda kullanılmalı?
6.JPG

7) Üçlü ara bellekleme kapalı durumda. G-SYNC destekli monitörler için bu seçenek hangi ayarda kullanılmalı?
7.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar genel ayarlar. Siz zaten bu ayarları oyun içerisinden de kontrol edebiliyorsunuz. Aslında bu ayarların çok da bir önemi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı