NVIDIA Denetim Masası ayarları nasıl olmalı?

Hazar Delen

Femtopat
Daha fazla  
nvida2.png

Ölçeklendirme ayarlarını en iyi şekilde nasıl yapabilirim? Ölçeklendirme modunu, en boy mu yoksa tam ekran mı seçmeliyim? Ve ölçeklendirmeyi GPU'dan mı yoksa ekrandan mı yapmalıyım? Görseli de bırakıyorum, şimdiden teşekkürler.

nvida2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Ölçeklendirme nasıl yapılacak: Ekran" yapın. Oyunları 4:3 oynarken Black bar olmasını istiyorsanız en boy oranını seçin, eğer tam ekran şekilde oynamak istiyorsanız "tam ekran" seçin.
Bu arada black bar varken “büyük ihtimalle” fps’niz daha az gibi hissedeceksiniz. Neredeyse garantisini verebilirim.

Sanırım eski bir sürücü kullanıyorsun. Güncellemeni tavsiye ediyorum. Ayrıca sistem özelliklerini atabilir misin? İşlemci ile ekran kartı yeterli olacaktır.

Ryzen 5 3600 GT 730 kullanıyorum ama ekran kartının desteklediği en son sürümü kullanıyorum 391.35.
Tam ekran. Monitör kaç HZ?
60HZ
"Ölçeklendirme nasıl yapılacak: Ekran" yapın. Oyunları 4:3 oynarken Black bar olmasını istiyorsanız en boy oranını seçin, eğer tam ekran şekilde oynamak istiyorsanız "tam ekran" seçin.

Oyundan ziyade genel kullanım için hangisi daha uygun olur?

"Ölçeklendirme nasıl yapılacak" seçeneğindeki, "Ekran" ile "GPU" arasındaki farklar neler acaba ?

Son düzenleme:
Oyundan ziyade genel kullanım için hangisi daha uygun olur?

"Ölçeklendirme nasıl yapılacak" seçeneğindeki, "Ekran" ile "GPU" arasındaki farklar neler acaba ?
Genel kullanım için "Tam Ekran" ayarını seçmenizi tavsiye ederim. "Ekran" ile "GPU" arasındaki farkı bilmiyorum ama açıklama şu şekilde:

1607635729220.png

Geri
Yukarı