Çözüldü NVIDIA Denetim Masası display alanı (monitör ayarları) gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SlayerDark

Hectopat
Arkadaşlar selam, 240Hz Monster aryand monitörüm var, DP girişli, 3070 Ti ekran kartım ve harici Intel'in bir adet ekran kartı var. Bilgisayarım laptop değil, masaüstü bir bilgisayara sahibim. Ne yaptıysam bir türlü beceremedim. NVIDIA denetim masasında monitör ayarları bulunmuyor.

Çözüm

İşaretlediğim kısma takmalısın monitörden gelen kabloyu. Girişlerde kapal var gibi duruyor kapakları çıkart. Sağ 3 tane giriş DP olması gerek.

1675854514504.png
Arkadaşlar selam, 240Hz Monster aryand monitörüm var, DP girişli, 3070 Ti ekran kartım ve harici Intel'in bir adet ekran kartı var. Bilgisayarım laptop değil, masaüstü bir bilgisayara sahibim. Ne yaptıysam bir türlü beceremedim. NVIDIA denetim masasında monitör ayarları bulunmuyor.

Monitör kablosunu ekran kartına takıp deneyin.

Laptoptan HDMI kablosu ile mi bağladınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop değil masaüstü

Eki Görüntüle 1661106

Ekran kartında nereye takacağıma bilmiyorum ki, Anakarta bağlı

Görüntü çıkışını Intel'den alıyorsun bu nedenle diğer seçenekleri göremiyorsun. Anakart üzerine taktıysan bu normal. GPU üzerinde ki DP çıkışına takmalısın kabloyu ki görüntüyü oradan alasın.

GPU üzerine taktığında kabloyu olması gereken görüntü bu.

1675854049137.png

Görüntü çıkışını Intel'den alıyorsun bu nedenle diğer seçenekleri göremiyorsun. Anakart üzerine taktıysan bu normal. GPU üzerinde ki DP çıkışına takmalısın kabloyu ki görüntüyü oradan alasın.

GPU üzerine taktığında kabloyu olması gereken görüntü bu.

Eki Görüntüle 1661113
Bu tabirlere biraz hakim değilim, GPU dediğimiz olay Ekran kartı değil mi?. Kasanın arkasına baktığımda DP çıkışını sadece Anakartta görüyorum. Başka nereye takacağımı bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı