Çözüldü NVIDIA denetim masası ekran ayarları değiştirilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fscr3am

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, GTX1650 Ti, i3 10300H ekran kartlı ve işlemcili laptop bilgisayarıma dün gece format attım. Ve Microsoft driverları kendisi kurdu. Fakat şu anda NVIDIA denetim masasındaki 3 başlık harici diğer ayarlar yok. Intel'in yazılımından değişim yapabiliyorum. Onda da kısıtlı.

Format öncesinde böyle bir problem yoktu. NVIDIA ayarlarından istediğim ekran ayarını, istediğim programa ekran kartıyla çalıştırıp çalıştırmama ayarını yapabiliyordum.
Fakat şu anda hiçbir ayarı elleyemiyorum. Çünkü her uygulamaya entegre ekran kartını kullandırtıyor. Windows erişim yasağı vermiş. Seçemiyorum.
Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
@fscr3am nasıl çözdün? Yakınımda bu sorun varda.

Arkadaşın dediği gibi DDU ile kaldırdım ve manuel olarak driverını kurdum. Daha sonrasında Windows'u güncelledim. Sorun kendiliğinden kalktı. Başka bir şey yaptığımı hatırlamıyorum fakat çok uzun süre yapmayı denediğim için başka bir şey yaptığımı hatırlarsam tekrar dönüş yaparım. Teşekkür ederim arkadaşlar.
Ekran ayarları iGPU ve dGPU sistemlerde -yani sizinki gibi- zaten Intel panelden ayarlanıyor. Ha oyunlar için bir seçim yapamıyorsanız bir ekran görüntüsü paylaşmanız lazım ki daha iyi görelim.

Ama format öncesi ekran ayarlarını yapabiliyordum iddianız bana hiç inandırıcı gelmedi. Bunun için cihazda dahili GPU kapatma özelliği olması lazım ki bu özellik de GTX 1650 Ti olan laptoplarda olmuyor genelde...

"Lenovo Gaming Ideapad Gaming 3" bilgisayarımın adı.
Öncesinde NVIDIA kontrol panelinde bu ayarlar açıkken şu anda değil.
Bu arada neden böyle bir yalan söyleyeyim? Sorunum şu: Format öncesinde kullanabildiğim bir özelliği aktif etmem gerekiyor. Aksi taktirde entegre ekran kartıyla oyunlara girmek zorunda kalıyorum.

Dosya Ekleri

• ss1.PNG
    ss1.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 90
  • ssss.PNG
    ssss.PNG
    30 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin çözüm: 1. ekran kartı driverini silip kendi sitesinden yeniden yükleyin Sürücüleri Yükle | NVIDIA

2. Çalıştırı Açın veya başlatı fark etmez açtığınız arama kutucuğuna services.msc yazıp enter tuşuna basın açılan hizmetler menusunden NVIDIA display hizmetini bulup sağ tıklayın ve hizmeti yeniden başlat deyin ve bekleyin daha sonra NVIDIA Denetim Masası'na girip düzeltebilirsiniz eğer gene olmazsa ya ekran kartında sorun vardır veya ekran kartı yerine HDMI gibi girişleri monitöre bağlayıp kullanıyor olabilirsiniz bunlara dikkat edin...

Yalan değil, uydurma diyeceğim. Aygıt Yöneticisi altından ekran görüntüsü paylaşın. Intel ve NVIDIA varsa, ki eminin var, ayarları NVIDIA ile yapamazsınız.

Oyunlara gelince de hangi oyun dahili ile açılıyor. Soruna dair bir erkan görüntüsü göremedim. Zaten verdiğiniz diğer ekran görüntüsü de size ait değil 👍

Yalan değil, uydurma diyeceğim. Aygıt Yöneticisi altından ekran görüntüsü paylaşın. Intel ve NVIDIA varsa, ki eminin var, ayarları NVIDIA ile yapamazsınız.

Oyunlara gelince de hangi oyun dahili ile açılıyor. Soruna dair bir erkan görüntüsü göremedim. Zaten verdiğiniz diğer ekran görüntüsü de size ait değil 👍
Teşekkür ederim, technopat yöneticisi. Sorunu kendi çabalarımla çözdüm. Umarım size ders olur.

Dosya Ekleri

• kanıt11111.png
    kanıt11111.png
    94,2 KB · Görüntüleme: 94
@fscr3am nasıl çözdün? Yakınımda bu sorun varda.

Arkadaşın dediği gibi DDU ile kaldırdım ve manuel olarak driverını kurdum. Daha sonrasında Windows'u güncelledim. Sorun kendiliğinden kalktı. Başka bir şey yaptığımı hatırlamıyorum fakat çok uzun süre yapmayı denediğim için başka bir şey yaptığımı hatırlarsam tekrar dönüş yaparım. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı