Çözüldü NVIDIA Denetim Masası gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Selam, iyi sosyaller. Sorun olarak nitelemek istemediğim ama olması gerekenin de bu olmadığı bir durumla karşı karşıyayım. Öncelikle NVIDIA Denetim Masası'na (1) erişim sağlayabiliyorum ancak simge durumundaki GeForce Experience (2) üzerinden erişim sağlayamıyorum. Bilenler varsa normalde burada NVIDIA Denetim Masası olarak ayrı bir sekme bulunuyordu. Bana çok fazla kolaylık sağlıyordu. 531.18 sürücüsüne güncelledikten sonra durumun 2. fotoğraftaki gibi olduğunu söyleyebilirim. Bu bir sorun mudur? Yoksa herhangi bir yerde değiştirmem gereken bir ayar mı gelmiş yeni güncellemeyle? Windows 11 Pro 22H2 işletim sistemini kullanıyorum.

ndm.jpg

(1)

nge.jpg

(2)

Çözüm
Sorunun çözümünü buldum: Nvidia simgesine çift tıklayınca Geforce Experience uygulamasına değil, Denetim Masası'na erişiyor.
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip güncel sürücüyü kurunuz.

DDU'yu kullanmayı öğrenmek için:

Ardından güncel ekran kartı sürücüsünü kurunuz.

Sonra Microsoft Store'u açıp NVIDIA Control Panel yazın ve çıkan yazılımı indirin. Ardından sistemi yeniden başlatıp NVIDIA Denetim Masası'nın olup olmadığını kontrol edin.

Son güncellemeden sonra olmuş. Simge durumunu zaten kapatıyordum. Ama oradan Nvidia denetim masası da açılıyordu. Artık gözükmüyor. Masaüstü sağ tık menüsünü de bilinçli olarak kapalı tutuyorum.

2023-03-01_14-31.png

Nvidia denetim masası Store üzerinden yüklendiğinden, başlat üzerinden açabilirsin.

2023-03-01_14-33.png

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip güncel sürücüyü kurunuz.

DDU'yu kullanmayı öğrenmek için:

Ardından güncel ekran kartı sürücüsünü kurunuz.

Sonra Microsoft Store'u açıp NVIDIA Control Panel yazın ve çıkan yazılımı indirin. Ardından sistemi yeniden başlatıp NVIDIA Denetim Masası'nın olup olmadığını kontrol edin.
Sorun esasında Nvidia Denetim Masası'na erişememek değil. Anlattığınız durum daha çok buna erişilmediği zamanlarda iyi bir çözüm. Bundan ötürü son seçenek olarak bunu yapacağım. Zaten yakın zamanda temiz bir format atacağım, ayrıca bir sürücü sil-kur ile uğraşmama gerek kalmaz.

Kankacım masaüstüne sağ tıkla eriş ne fark eder.
2. cümlede buna değindim aslında ama bu yöntem benim için bir kısayol olduğu ve sadece bende mi bu durumun söz konusu olup olmadığını öğrenmek için açtım konuyu.

Bu sorun önceki 528.49 güncellemesiyle geldi. Yeni sürücünün güncelleme notlarında da bilinen sorunlar olarak ele alınmış. Büyük ihtimalle sonraki güncellemede düzelteceklerdir. @vane

Bu sorun önceki 528.49 güncellemesiyle geldi. Yeni sürücünün güncelleme notlarında da bilinen sorunlar olarak ele alınmış. Büyük ihtimalle sonraki güncellemede düzelteceklerdir. @vane
Teşekkür ederim, o halde yeni güncellemeyi beklemek durumundayım umarım kısa sürede sorun çözülür anlık droplar bayağı can sıkıcı olabiliyor.

Geri
Yukarı