NVIDIA denetim masası kendiliğinden gidiyor

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Öncelikle son sürüm 445.75 ekran kartı Driver'i kullanıyorum onu belirteyim. Masaüstünde sağ tıkladığınızda gelen NVIDIA denetim masası paneli bazen kendiliğinden kayboluyor, bilgisayarı açıp kapadığımda tekrar geliyor. Acaba Windows ekran kartı Driver'ini mi siliyor diye merak ettim ama hayır öyle bir şey de yapmıyor. Sebebi nedir acaba?

Edit: Bunu yazdıktan sonra gidip baktım yeni bir Driver güncellemesi gelmiş. Hemen indiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler sıkıntılı olabiliyor bazen. Yeni sürücü çıktığında yüklemeden önce reddit Nvdia sayfasinın alt kısmına bakın millet önceden deneyip sorun bar mı yok mu yazıyor ona göre yükleyin.

Sürücüler sıkıntılı olabiliyor bazen. Yeni sürücü çıktığında yüklemeden önce reddit Nvdia sayfasinın alt kısmına bakın millet önceden deneyip sorun bar mı yok mu yazıyor ona göre yükleyin.
Hocam virüslük bir durum yok değil mi yani bu normal mi? Birde ara ara ekran bozulmaları oluyor YouTube'da video izlerken ekran yeşilleşiyor görüntü bozuluyor neden olabilir. Hocam ayrıca ben Windows 10'un kendi kurduğu sürücünün üstüne kurdum driverı. Yani manuel kurarken temiz kurulum seçip kurdum hep öyle yapıyorum.

Hocam virüslük bir durum yok değil mi yani bu normal mi? Birde ara ara ekran bozulmaları oluyor YouTube'da video izlerken ekran yeşilleşiyor görüntü bozuluyor neden olabilir. Hocam ayrıca ben Windows 10'un kendi kurduğu sürücünün üstüne kurdum driverı. Yani manuel kurarken temiz kurulum seçip kurdum hep öyle yapıyorum.
Hocam ara ara kapanması bazı sürücülerde olabiliyor ama görüntü bozukluğu normal değil.
Ekran kartı driverini DDU ile güvenli modda kaldırıp tekrardan kurun. Düzelmezse OCCT ile GPU:3D testi yapın hata var mı yok mu bakın.
AMD ekran kartlarında bu yeşilleşme olayı genellikle driver kaynaklı olur ama Nvdia'da çok sık rastlanmas böyle şeylere.

Hocam ara ara kapanması bazı sürücülerde olabiliyor ama görüntü bozukluğu normal değil.
Ekran kartı driverini DDU ile güvenli modda kaldırıp tekrardan kurun. Düzelmezse OCCT ile GPU:3D testi yapın hata var mı yok mu bakın.
AMD ekran kartlarında bu yeşilleşme olayı genellikle driver kaynaklı olur ama Nvdia'da çok sık rastlanmas böyle şeylere.
Teşekkür ederim hocam içimi rahatlattınız, Diğer konu için ise deneyeceğim umarım sorun çözülür.
Bugünlerde çok sık başıma gelen olay. İşin ilginç tarafı Windows'un kurduğu eski ekran kartı sürücüsünün üstüne yenisini kurduğumda yaşamadığım, DDU ile güvenli modda kaldırıp yeniden kurduğumda yaşadığım saçma bir sorun. Hiç bir zaman düzelmiyor. Bazen oturum aç kapa yapıyorum mecbur, Sorun bende mi, yoksa NVIDIA sürücülerinde mi anlayamadım açıkçası. AMD kullandığım zamanlarda hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. NVIDIA ekran kartı konusunda her ne kadar iyi olsa da ufak tefek sorunlar insanı bezdiriyor. Umarım ilerki sürücü güncellemelerinde bu sorun tamamen ortadan kalkar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı