Çözüldü Nvidia Denetim Masası sadece 3D ayarları gözükmekte

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Aynısı bende de vardi ve çözdüm. Ben dsr modunu açmak için giriyordum 3d ayarlarına ama dsr seçeneği yoktu ve eksik gözüküyordu. Recep abinin dediği gibi intel üstleniyor ayarları ve yapamiyorsun. monster pc'm var onun kontrol centerindan hibrit modu kapattim yeniden başlattı sadece nvdia gpu ile calisti ve 3d ayarlarında dsr seçeneği ve diğer ekran ayarlarında gözüktü.

Kardeşim aynı sorun bendede var nasıl yaptığını banada söylermisin benim pc de monster

Hocam şöyle bir şekilde anlatayım ben full hd ekranda oyun oynamakta zorluk çekiyorum. ekran ayarlarını 1368x768 yapıncada ekran buruşuk bir şekilde görünüyor bunun bir düzeltme yöntemi yok mu acaba?

Hocam şöyle bir şekilde anlatayım ben full hd ekranda oyun oynamakta zorluk çekiyorum. ekran ayarlarını 1368x768 yapıncada ekran buruşuk bir şekilde görünüyor bunun bir düzeltme yöntemi yok mu acaba?
Çamur gibi dediğimiz şey :) Var böyle bir teknoloji de sıkıntı sizin sistemde olup olmaması.

Çamur gibi dediğimiz şey :) Var böyle bir teknoloji de sıkıntı sizin sistemde olup olmaması.
Experience indirseydiniz orda çözünürlükle birlikte kalite/performans ayarlarını da görecektiniz. Tabii kullandığınız ekrana göre düşük bir çözünürlükte oynadığınız için yine de fazla bişiy beklememek lazım.

Kardeşim aynı sorun bendede var nasıl yaptığını banada söylermisin benim pc de monster
Monster control center'a giriyorsun oyun bölümünden GPU anahtarı var onun seçeneği MSHybrıd seçilidir.(yani intel + nvdia ortak kullanıyor) onu ayrık seçeneğini seçiyorsun. Yeniden başlatıımıı die sorcak başlat de pc açılınca sürekli olarak gpu kullanır intel iptal eder sonra nvdia denetim masasına girersin ordan 3d veya ekran ayarları çözünürlük DSR vs diğer ayarlarıda ordan yapıyorsun aktif hale geliyor kardeşim. Contorl center yüklü değilse yükle.
cs.PNG

Monster control center'a giriyorsun oyun bölümünden GPU anahtarı var onun seçeneği MSHybrıd seçilidir.(yani intel + nvdia ortak kullanıyor) onu ayrık seçeneğini seçiyorsun. Yeniden başlatıımıı die sorcak başlat de pc açılınca sürekli olarak gpu kullanır intel iptal eder sonra nvdia denetim masasına girersin ordan 3d veya ekran ayarları çözünürlük DSR vs diğer ayarlarıda ordan yapıyorsun aktif hale geliyor kardeşim. Contorl center yüklü değilse yükle. Eki Görüntüle 201502
Kardeşim saolasın uzun bir aradan sonra siteye girince gördüm verdiğin cevabı teşekkür ederim

Abi ben yeni bi monitör aldım aldığımdan beri sadece 3d ayarları var ekran kartım 840m eskiden vardı hepsi ve monitör 1920 x 1080 de 75hz olmuyor sadece 1440 x 900 de oluyor

Ömer Bey bunun Lenovo Legion Y520'de olma şansı var mı? Lenovo'da Monster'daki gibi bir kontrol paneli yok sanırım. Intel 630 ekran kartını devre dışı bırakınca Nvidia Denetim Masası masasına giremiyorsunuz. Nvidida Denetim masası olmadan DSR monitor ve surround nasıl yapılacak bu bilgisayarda? Gerçekten bilen birisi yardımcı olabilir mi lütfen?

Her ekran kartı için her ayar mevcut değildir ki %90 nVidia denetim masasında bir işiniz olmaz. Ayarlar oyun içinden yapılır. nVidia panelden ayar yaparsanız oyunlarda sorun olur.

Abi bende 1060 ekran kartı var 2 3 gün öncesinde (her zaman) orada bütün ayarlar gözükürdü ki ben 1 2 parlaklık ayarı ve doygunluk ayarları kullanıyordum ama 2 3 gündür arkadaşın ilk attığı fotodaki gibi ayarlar var. Bilgisayar masaüstü intel işlemcide ekran kartıda yok nasıl halledicem ??

Screenshot_1.png

Geri
Yukarı