NVIDIA denetim masasında ayar önerisi

MOSYONnn

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Biliyorsunuz ki denetim masasında ki güç yönetim ayarını çoğu YouTuber ve çoğu sosyal kullanıcısı maksimum diye ayarlar ama bu ekran kartınızın PC boştayken bile AFK kaldığınızda da Full yükte haliyle sıcaklığı bayağı yüksekte çalışmasına sebebiyet verir. Bu da uzun ömürlü kullanım için aşırı mantıksız bir ayar. Neden mi? Çünkü optimum güçte dahi kullansanız oyuna girdiğinizde ekran kartı zaten ihtiyaç duyduğu maksimum gücü çekiyor. Özetle güç yönetiminden ayarı maksimuma almanız ekran kartınıza saçma yük vermekten başka bir şeye yaramaz.

Görüntü ayarlarını ön ayarla yap seçeneğinden benim tercihime tıklayıp performansa çekip 3D ayarlarına geçiş yaparak devam edecekseniz hiç zahmet etmeyin çünkü ilk seçenekte performansa çekmeniz hiçbir şeye yaramayacaktır. Bunu ayarlarınızı yapıp görüntü ayarlarına geri dönerek görebilirsiniz, benim ayarlarımdan 3D ayalarına otomatikman atanmıştır. Çünkü siz 3D ayalarından ayar çektiniz detaylıca. Kısacası benim tercihim deyip performansa çekmeniz NVIDIA logosunu pürüzlü görmeniz size FPS kazandırmaz çünkü 3D ayarlarından detaylıca ayar yaptığınızda her zaman o yer etkisiz hale gelecektir.

Arkadaşlar sizin de NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarında işlevsel gördüğünüz ve mantığını kavradığınız ayarlar varsa burada paylaşır mısınız? En güzel NVIDIA ekran kartı performansı için bir araya gelelim.

"Önceden oluşturulmuş sanal gerçeklik kareleri" 1 ayarlamak FPS'e katkı sağlayabilir. 1 en ideal seçenek diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı