NVIDIA denetim masasında bazı ayar seçenekleri yok

Fabyanels

Decapat
Daha fazla  
Bazı insanlarda ekran video gibi seçenekler var bende yok. Sadece 3D ayarlar kısmı var o kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız, o özellikleri desteklemiyor olabilir. Ekran kartı nedir? Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

Laptop kullanıyorsun galiba. Laptoplarda görüntü işlemcinin grafik birimi üzerinden geçtiği için ekran ayarlarını işlemcinin grafik birimine ait olan yazılım üzerinden yapabilirsin. Mesela Intel işlemcin varsa Intel Grafikleri Kontrol Merkezi, AMD işlemcin varsa Radeon Software üzerinden yapabilirsin.

Bazı üst seviye laptoplarda MUX Switch özelliği bulunmakta. Yani görüntüyü işlemcinin grafik birimi üzerinden değil, direkt olarak harici ekran kartından almaya yarıyor. Eğer laptopunda öyle bir özellik varsa onu aktif ederek de NVIDIA Denetim Masası üzerinden o ayarlara ulaşabilirsin.

Ekran kartınız, o özellikleri desteklemiyor olabilir. Ekran kartı nedir? Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

3060 ve güncel arada kontrol ediyorum.

Laptop kullanıyorsun galiba. Laptoplarda görüntü işlemcinin grafik birimi üzerinden geçtiği için ekran ayarlarını işlemcinin grafik birimine ait olan yazılım üzerinden yapabilirsin. Mesela Intel işlemcin varsa Intel grafikleri kontrol merkezi, AMD işlemcin varsa Radeon Software üzerinden yapabilirsin.

Bazı üst seviye laptoplarda MUX Switch özelliği bulunmakta. Yani görüntüyü işlemcinin grafik birimi üzerinden değil, direkt olarak harici ekran kartından almaya yarıyor. Eğer laptopunda öyle bir özellik varsa onu aktif ederek de NVIDIA Denetim Masası üzerinden o ayarlara ulaşabilirsin.

O özellik nasıl aktif ediliyor.

Son düzenleme:
O özellik nasıl aktif ediliyor.
BIOS üzerinden aktif edilebiliyor olması lazım. Eski iletilerine baktım, Lenovo laptop kullanıyorsun sanırım. Eğer Lenovo Legion modeli kullanıyorsan bu özellik var diye biliyorum ama tam emin değilim, yanlış bilgi vermeyeyim. Konu açıp sormanda fayda var.

Aşağıdaki bölümden laptopunun tam modelini belirtip konu açarsan laptopunda MUX Switch olup olmadığıyla alakalı ve nasıl açıldığıyla alakalı bilgi vereceklerdir. @Radeon RX 5500M bu konularda bilgiliydi galiba onu da bir etiketle istersen.

Bunun dışında ekran ayarları konusundaki mesele ilk iletimde belirttiğim şekilde. Eğer MUX Switch yoksa ekran ayarlarını işlemcinin grafik birimine ait yazılım üzerinden yapman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı