NVIDIA Denetim Masası'nda Ekran ve Video ayarları yok

DorukFPV

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese, yaklaşık 1 hafta önce yeni bir Gaming laptop aldım ve harici bir monitör bağladığım halde (monitör= ASUS TUF Gaming VG259qm) NVIDIA Denetim Masası'na girdiğimde ekran ve video ayarları çıkmıyor. Önceki laptopumda çıkıyordu ama şu anki laptopta çıkmıyor. Örnek;

Ekran görüntüsü 2022-11-16 175857.png

Ekran görüntüsü 2022-11-16 175923.png

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sadece harici monitörü kullanmayı deneyin, yani dizüstü ekranı kapalı olsun, "clone" veya "extend/genişlet" şeklinde olmasın.

Birden fazla görüntü çıkışı (HDMI, display port, USB-C) varsa, diğer çıkışı kullanmayı deneyin.

Fayda etmezse diğer bir ihtimal, dizüstünüzün HDMI çıkışı görüntüyü dahili GPU'dan alıyor olabilir. Bazı modellerde HDMI çıkışları görüntüyü harici GPU yerine dahili GPU'dan alabiliyor. Eğer öyleyse güç ayarlarından performans modu veya benzeri bir ayarı aktif etmeyi deneyin.

MiniDisplay port var ise, ona takıp dene, hdmi'den görüntü alamıyorum fakat, minidisplay porta bağlayınca diğer seçenkler geliyor. Fakat FPS artmadı bende :D

bu SS de VİDEO GÖRÜNTÜSÜ AYARLARI kapalı nasıl etkinleştiricem PC yi yeni aldım bu şekildi

Dosya Ekleri

• 1689451695464.png
    1689451695464.png
    83,7 KB · Görüntüleme: 76

Yeni konular

Geri
Yukarı