NVIDIA Denetim Masasında Hiçbir Şey Yok

LASKEH123

Centipat
Arkadaşlarıma bakıyorum, AMD'nin denetim masasından, yok overclocktur yok şeydir yok budur bir sürü ayar yapıp FPS arttırıyorlar. Bir de NVIDIA'ya bakıyorum hiçbir şey yok. 3D ayarların yönetilmesi falan koymuşlar oraya onlarda da ne yapsan nafile hiçbir işe yaramıyor. NVIDIA'nın eksilerinden biri bence bunlar.

Bu arada NVIDIA'ya laf attığım yok gayet güzel ama şu AMD'de olan ayarlar NVIDIA'da olmaması ilginç. Sadece böyle diye NVIDIA'yı kötüleyecek halim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA'nın sürücülerinde hiçbir zaman overclock gibi bir seçenek yoktu, ancak NVIDIA Control Panel'da bol bol ayar bulunması lazım. NVIDIA sürücülerinin WHQL (standart) ve DCH (Windows 10 tarafından otomatik yüklenen ve NVIDIA Control Panel'den ayrı olan) versiyonu var. DCH sürümünde oldukça daha az ayar bulunuyor, onu kullanmadığınızdan emin misiniz?

NVIDIA'nın sürücülerinde hiçbir zaman overclock gibi bir seçenek yoktu, ancak NVIDIA Control Panel'da bol bol ayar bulunması lazım. NVIDIA sürücülerinin WHQL (standart) ve DCH (Windows 10 tarafından otomatik yüklenen ve NVIDIA Control Panel'den ayrı olan) versiyonu var. DCH sürümünde oldukça daha az ayar bulunuyor, onu kullanmadığınızdan emin misiniz?
Hayır Standart versiyonu kullanıyorum.

Hayır Standart versiyonu kullanıyorum.
1591549067583.png

Yani buradaki seçeneklerden memnun değilsiniz? OC için ben GPU Tweak öneririm ama şu ana kadar NVIDIA'nın sürücüleri bana hiç zorluk çıkarmadı, şaşırdım sadece?

Laptop kullanıyorsanız ekran işlemcinin içindeki GPU'ya bağlı olduğu için onun denetim masasını kullanmanız gerekiyor.

Masaüstü kullanıyorsanız ve o ayarlar yoksa eğer, monitör ekran kartı yerine işlemci içindeki GPU'ya (anakarttaki görüntü çıkışına) bağlı olabilir.

Laptop kullanıyorsanız ekran işlemcinin içindeki GPU'ya bağlı olduğu için onun denetim masasını kullanmanız gerekiyor.

Masaüstü kullanıyorsanız ve o ayarlar yoksa eğer, monitör ekran kartı yerine işlemci içindeki GPU'ya (anakarttaki görüntü çıkışına) bağlı olabilir.
Peki bunu halledebilir miyiz yoksa kalıcı mı?

Geri
Yukarı