Nvidia Digital Vibrance ayarının kaydolmaması

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü renk ayarları kısmından digital vibrance ayarını her seferinde ayarlıyorum ama nedense her bilgisayarı açıp kapatınca ya da tam ekran bir oyuna girince ayar bozuluyor. Bunun nedeni nedir? HDMI ile bağlıyorum görüntüyü. Yardımlarınız için teşekkürler.

Nvidia ekran kartlarında eski sürücüler ve HDMI bağlantı birleştiğinde karşınıza çıkabilir bu durum. Windows sürümünüz, sürücü güncelliğiniz etkili. Tam işletim sistemi sürümünüz ve diğer ayarlarınızı bilmeden sıralamak gerekirse:
- GeForce ayarlarını varsayılan yapın.
- Renk ayarını Nvidia değil uygulama belirlesin diye "Video Oynatıcısı Ayarlarıyla" seçeneğini seçin.
- DDU ile kaldırıp yeni sürücü kurup yukarıdakileri tekrarlayın.
- Windows renk ayarlarında renk aralığında Full Dynamic Range görüyorsanız seçin.
Biraz daha bilgi verdikçe daha detaylı bakarız.

Benim sistemim yeni kuruldu. Windows 10 kullanıyorum. Tüm sürücüler güncel durumda. Yazdıklarınızda son madde hariç hepsini denemiştim onuda deneyeceğim umarım işe yarar.

Nvidia ekran kartlarında eski sürücüler ve HDMI bağlantı birleştiğinde karşınıza çıkabilir bu durum. Windows sürümünüz, sürücü güncelliğiniz etkili. Tam işletim sistemi sürümünüz ve diğer ayarlarınızı bilmeden sıralamak gerekirse:
- Renk ayarını Nvidia değil uygulama belirlesin diye "Video Oynatıcısı Ayarlarıyla" seçeneğini seçin.
- Windows renk ayarlarında renk aralığında Full Dynamic Range görüyorsanız seçin.
Windows 10 home 64 bit son sürüm her şey güncel olarak kullanıyorum. DDU ile silip kurmayı deneyeceğim. Belki temiz kurulum yapmadan güncelleme yaptığım için bu sorun çıkmış olabilir.

Dediklerinizin hepsini yaptım ancak sorun hala devam etmekte. Acaba HDMI kablomun 1.4 versiyon olmasından ötürü olmuş olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı