Nvidia Digital Vibrance ayarının sürekli değişmesi

MustafaHyl

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
Asus ML248 monitör kullanıyorum. GTX 1050 Ti ekran kartından HDMI bağlantı ile bağlı. Sorun ekranda renkler çok cansız duruyor. Her defasında NVidia denetim masasından Digital Vibrance ayarını oynatmam gerekiyor. Enteresan bir durum var Digital Vibrance ayarı 50'de fakat ben bunu oynatınca renk canlanıyor yine 50'de duruyor fakat renk daha canlı oluyor. Ekran yenilendiğinde tekrar sönük görüntüye dönüyor. Mesela bir oyuna girdiğimde ayar eski haline dönüyor. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. @Recep Baltaş

1.PNG
2.PNG

Lütfen bilen bir yardımcı olabilir mi? Her yeri araştırdım çözüm bulamadım.

Bende şöyle bir sorun var. Asus gl502ve-dm032 notebook da gtx 1050Ti ekran kartım var. Laptopu hdmi ile monitöre bağlıyorum. Nvidia ayarlarından sadece 3D özellikler gözüküyor. Nvidia Denetim masasında Ekran, Stereoskopik 3D ve Video ayarları bende de çıkmıyor. Çözebildiniz mi? Ayrıca Monitörde yazılar net değil ama aynı yazıyı laptop ekranında açıyorum net ve güzel gözüküyor. Anlayamadım. Çözünürlük falan optimum seviyede

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı