NVIDIA DLSS çok abartılıyor

Arkadaşlar merhaba. RDR 2'yi sorunsuz bir şekilde Ultra grafiklerde 90 FPS civarı oynuyorum. Ekran kartım RTX 3060. DLSS teknolojisinin görüntüye ve performansa etkisini merak ettim. Test edip karşılaştırmak istedim. 10-15 civarı FPS artışı oluyor ama oyun oynanabilir seviyede olmuyor maalesef. Çoğu oyun kanallarındaki tanıtımda bakın hiçbir fark yok gibi pazarlanıyor. Atacağım fotoğrafta Arthur'un saçlarına bakın sadece :). Maalesef tamamen balon ve kullanılacak gibi değil.

Eki Görüntüle 1356778

Benim PC RDR2 açsın Minecraft grafiklere razıyım :)

Benim kartta DLSS yok ama RSR + 4/5 ölçekleme ile mükemmel görüntü alıyordum. Siz de deneyebilirsiniz. DLSS Kalite moduna alıyorsanız en alt kısımda bir ölçekleme ayarı var onu da 1.250x olana ayarlayıp bir deneyin.

Arkadaşlar merhaba. RDR 2'yi sorunsuz bir şekilde Ultra grafiklerde 90 FPS civarı oynuyorum. Ekran kartım RTX 3060. DLSS teknolojisinin görüntüye ve performansa etkisini merak ettim. Test edip karşılaştırmak istedim. 10-15 civarı FPS artışı oluyor ama oyun oynanabilir seviyede olmuyor maalesef. Çoğu oyun kanallarındaki tanıtımda bakın hiçbir fark yok gibi pazarlanıyor. Atacağım fotoğrafta Arthur'un saçlarına bakın sadece :). Maalesef tamamen balon ve kullanılacak gibi değil.

Eki Görüntüle 1356778

Çok haklı bir isyan RDR2 oynuyordum Ultra grafiklerde DLSS'i sadece kaliteye çeksem bile yeşillikler piksel modellerin yanı bulanık bulanık piksel arthurun saçı garip siyah karanlık yerlere girince karakterlerinin saç ve sakal renginin değişmesi karanlık yerlerde ışıklar piksel ve kötü gözükmesi falan cidden hiç memnun değilim DLSS gerçekten abartılan bir teknoloji gibime geliyor.

Eki Görüntüle 1356778

Ben de DLSS teknolojisinin çok abartıldığını düşünüyorum geçen haftalarda 3060 Ti'lı bir sistem alarak test ettim ve sizinle aynı düşüncelerdeyim ben DLSS'i quality modunda açtığımda bile çözünürlüğün düştüğünü ve detayların azaldığınıda rahatlıkla görüyorum.

Ben de DLSS teknolojisinin çok abartıldığını düşünüyorum geçen haftalarda 3060 Ti'lı bir sistem alarak test ettim ve sizinle aynı düşüncelerdeyim ben DLSS'i quality modunda açtığımda bile çözünürlüğün düştüğünü ve detayların azaldığınıda rahatlıkla görüyorum.
Hocam Nvidia Fanboylar gelip laf ederlerse cevaplamayın bile.

60hz monitörüm var rdr2,witcher,destiny,r6 gibi oyunların yüksek ayarlarında 40 ile 55 arası fps alıyorum,dlss ile 60fps in üstüne sabitleniyor. Hem grafiklerde hem de çözünürlükte taviz vermiyorum.
Dlss gayet kullanışlı ve övülmesi gereken bir teknoloji.

60hz monitörüm var rdr2,witcher,destiny,r6 gibi oyunların yüksek ayarlarında 40 ile 55 arası fps alıyorum,dlss ile 60fps in üstüne sabitleniyor. Hem grafiklerde hem de çözünürlükte taviz vermiyorum.
Dlss gayet kullanışlı ve övülmesi gereken bir teknoloji.
60 hz monitörün var işte. Oyunun akıcılığının ne kadar azaldığını deneyimleyemiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı