NVIDIA ekran karti için 144 Hz'de G-Sync sart mi?

Okan17

Hectopat
GTX 1660 karti kullaniyorum. 2 bin TL bandinda 144 Hz monitör almayi dusunuyorum G-Sync sart mi yoksa digerlerindede performans gorur muyum?

Şart değil, ama olsa daha iyi tabii.
Sonuçta V-Sync ile de yırtılmalar G-Sync kadar tutarlı olmasa da (Ani FPS düşüşleri) önlenebilir.

Ama hem FPS sınırlanmış olur hem de input lag artar, bu yüzden online oyunlarda önerilmez.

Çoğu FreeSync monitörde DP kablosu ile G-Sync açılabiliyor bu arada, haberiniz olsun.

G sync açınca performans kaybı falan oluyor mu ben açmadım da açmalı mıyım sizce?

Şart değil, ama olsa daha iyi tabii.
Sonuçta v-Sync ile de yırtılmalar önlenebilir.

Ama hem FPS sınırlanmış olur hem de input lag artar, bu yüzden Online oyunlarda önerilmez.

Çoğu FreeSync monitörde DP kablosu ile G-Sync açılabiliyor bu arada, haberiniz olsun.

Bunu bilmiyordum arkadaşıma söyleyeyim.
G-Sync, monitör Hz'sinden yüksek FPS alırsan yırtılmaları önler. FreeSync monitörlerde de G-Sync aktif olabiliyor.

O anlık FPS düşüşü değimi hocam.

G sync açınca performans kaybı falan oluyor mu ben açmadım da açmalı mıyım sizce?
FPS'iniz monitörün Hz'i ile başka bir alt değer arasında serbestçe dolaşır ama monitör Hz'inizi geçemez. V-Sync gibi ama FPS aşağı hareket edebiliyor.
V-Sync'de FPS aşağı hareket ederse ekran yırtılır.

Kısacası Hz değerinden fazla FPS alıyorsanız evet, kayıp oluyor. Ama hissedeceğinizi sanmıyorum o kaybı.

Yeni konular

Geri
Yukarı