NVIDIA Ekran Kartı Sürücüleri Kurulmuyor

aaahollyaa

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler,
Geçenlerde dizüstü bilgisayarıma bir sebepten dolayı format attım. Formattan sonra ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'nın sitesinden indirerek kurdum. Lakin GeForce Experience'da halen daha aynı sürücü için indirme ekranı duruyor. Oradan da indirip kuruyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum ancak oradaki kurulum ekranı aynı şekilde duruyor. Aygıt yöneticisinden ekran kartıma sağ tıklayıp özelliklere girdiğimde aygıt durumu kısmında "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diye bir mesaj alıyorum.
2 Defa temiz kurulum yapmayı denedim, DDU ile defalarca sürücüleri kaldırıp tekrar indirdim, farklı sürücü versiyonlarını denedim ama nafile ekran kartı sürücüsü bir türlü kurulmuyor.
(Ekran kartı modeli: GT 840M)

Windows güncellemelerini yapın tekrar deneyin. Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?
Şu anda Windows Update'de herhangi bir güncelleştirme bulunmuyor, Windows 10 Home Single Language kullanıyorum.
Şu an ekran kartı sürücüsü (eski yada yeni) yok değil mi? Birde direk siteden indirip elle kurmayı deneseniz.
Verdiğiniz bağlantıdan indirip kurmayı da Geforce Experience'tan kurmayı da denedim ama bir fark olmadı.

Şu anda Windows Update'de herhangi bir güncelleştirme bulunmuyor, Windows 10 Home Single Language kullanıyorum.

Verdiğiniz bağlantıdan indirip kurmayı da Geforce Experience'tan kurmayı da denedim ama bir fark olmadı.
Aygıt yöneticisinden cihazı kaldırın. Bilgisayarın ismine sağ tıklayıp donanım değişikliklerini tara diyin.

Sistem sürücü bulma programı daha öncesinde kullanıldı mı?
Önce BIOS güncelliğini kontol et. Sonra 2004 sürümüne geçin.
Son olarka Intel GPU güncelleyin. DDU ile Nvidia kaldırıp sonrasında güncel sürücüyü yükleyin.
Son olarak bunları yaptıkta sonra, görüntü bağdaştırıcınsan görsel gönderin.

Sistem sürücü bulma programı daha öncesinde kullanıldı mı?
Önce BIOS güncelliğini kontol et. Sonra 2004 sürümüne geçin.
Son olarka Intel GPU güncelleyin. DDU ile NVIDIA kaldırıp sonrasında güncel sürücüyü yükleyin.
Son olarak bunları yaptıkta sonra, görüntü bağdaştırıcınsan görsel gönderin.

Hayır daha öncesinde sürücü bulma programı kullanılmadı.
BIOS'um şu anda güncel. Zaten 2004 yüklüydü bir de Windows 8.1 ile deneyeceğim birazdan.
Dediğiniz şeyleri yaptım, ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra aygıt yöneticisinde yukarıda da dediğim gibi "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" hatası veriyor. Donanımsal bir sorun olmasından şüpheleniyorum.

Casper Nirvana NB 15.6 CN BMY4210C
Bu linke tıklayarak laptop seri numaranızı girip arattıktan sonra sisteminizle uygun driverları görebilirsiniz. Burdan seri no'nuz ile aratıp GT 840M sürücüsünü indirip kurmayı deneyin. Tabii kurmadan önce DDU ile NVIDIA ekran kartınızı kaldırın.
Casper laptoplarda driver sorunları hep olmuştur. Kendilerine özgü donanım kimliği kullandıklarından bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.

Geri
Yukarı