NVIDIA ekran kartı takılı görünmüyor

ferhatturhan

Centipat
Benzer başlıklara baktım ama benimle aynı sorunu yaşayanı görmedim. HP omen laptopum var GTX 1650 ekran kartım var ama NVIDIA ekran ayarları kullanılamaz grafik kartı algılanmadı hatası alıyorum sürekli ve sanki ekran kartı yok gibi PC'de kullanım dışı. Güncelleme yaptım düzelmedi. Sildim bütün Driver'ları tekrar kurdum düzelmedi ancak şöyle bir şey var PC'yi açarken System diagnostics menüsünden sistem taraması tam sistem taraması yapınca (4 saat falan sürüyor) test bittiğinde hiç hata algılamıyor ve testten sonra PC açılınca NVIDIA takılı gözüküyor. Bu durumdan hiçbir şey anlamadım bildiğim her yolu denedim ama yok yapamıyorum inşallah sizden birileri bana yardım eder hiç yoktan ciddi bir problem mi değil mi öğrenmek istiyorum bu arada PC'yi alalı 4 ay falan oldu daha yeni yani garantiye gönderecektim 1 ay sürebilir geri dönmesi dediler malum Online dersler falan uzak kalamam bilgisayarımdan garanti dışına çıkmasın diye açıp içinede bakamıyorum eğer bu halde yapabileceğim bir şey varsa düzeltmek için yapmak istiyorum. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Bu hatayı nerde alıyorsun?.
Laptoplar masaüstü sistemler gibi harici GPU sunu sürekli kullanmaz ihtiyacı olduğunda kullanır kullanmadığı zamanda ise genelde hiç çalışmaz. bunun en basit testi oyunlara girerken GPU seçebiliyorsun. orda entegre ve yüksek performanslı işlemci yazar.
Eğer yüksek performans sekmesi yoksa format vs at driverleri düzgün kur.
Eğer görünüyorsa 2 sinide dene performans farkı oluyorsa sıkıntı yoktur.

Merhabalar, çalıştır bölmesine "dxdiag" yazıp çıktıyı atabilir misiniz acaba ?
Bu hatayı nerede alıyorsun?
Laptoplar masaüstü sistemler gibi harici GPU sunu sürekli kullanmaz ihtiyacı olduğunda kullanır kullanmadığı zamanda ise genelde hiç çalışmaz. Bunun en basit testi oyunlara girerken GPU seçebiliyorsun. Orada entegre ve yüksek performanslı işlemci yazar.
Eğer yüksek performans sekmesi yoksa format vs at Driver'leri düzgün kur.
Eğer görünüyorsa 2'sini de dene performans farkı oluyorsa sıkıntı yoktur.

Ne aygıt yöneticisinde ne de denetim masasında oyunlara girdiğimde de zaten sorun yaşıyorum oyunlarda kasmalar oluyor. PC'yi yeni aldım onun içinde format atmak istemiyorum hak verirsin sende. Dediğim gibi PC açılırken sistem taraması yapıyorum o tarama yapılınca NVIDIA ayarları falan her şey çıkıyor kullanabiliyorum oyunlar canavar gibi oluyor ama PC'yi tekrar kapatıp açtığımda tekrar aynı hata çıkıyor ekran kartı algılanmadı diyor. Tüm driverlarını sildim her şeyini C'deki dosyalarını bile sonra en baştan yükledim yine olmadı.

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    129,7 KB · Görüntüleme: 509
Aygıt yöneticisine girip yukarıdaki seçeneklerden görünümün altındaki gizli aygıtları göster seçeneğini aktifleştirdiğinde görüntü bağdaştırıcıları altında ekran kartını görüyor musun ?

Benzer başlıklara baktım ama benimle aynı sorunu yaşayanı görmedim. HP omen laptopum var GTX 1650 ekran kartım var ama NVIDIA ekran ayarları kullanılamaz grafik kartı algılanmadı hatası alıyorum sürekli ve sanki ekran kartı yok gibi PC'de kullanım dışı. Güncelleme yaptım düzelmedi. Sildim bütün Driver'ları tekrar kurdum düzelmedi ancak şöyle bir şey var PC'yi açarken System diagnostics menüsünden sistem taraması tam sistem taraması yapınca (4 saat falan sürüyor) test bittiğinde hiç hata algılamıyor ve testten sonra PC açılınca NVIDIA takılı gözüküyor. Bu durumdan hiçbir şey anlamadım bildiğim her yolu denedim ama yok yapamıyorum inşallah sizden birileri bana yardım eder hiç yoktan ciddi bir problem mi değil mi öğrenmek istiyorum bu arada PC'yi alalı 4 ay falan oldu daha yeni yani garantiye gönderecektim 1 ay sürebilir geri dönmesi dediler malum Online dersler falan uzak kalamam bilgisayarımdan garanti dışına çıkmasın diye açıp içinede bakamıyorum eğer bu halde yapabileceğim bir şey varsa düzeltmek için yapmak istiyorum. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Driver güncelle ya da yükle. Driver yüklemezsen sistem ekran kartını tanımaz.

Aygıt yöneticisine girip yukarıdaki seçeneklerden görünümün altındaki gizli aygıtları göster seçeneğini aktifleştirdiğinde görüntü bağdaştırıcıları altında ekran kartını görüyor musun?

Evet o zaman görünüyor ama aygıt takılı değil diyor altında.
DDU ile Driver'leri silip tekrar kurmayı dene.
denetim masasından silmiştim daha önce sonra tekrar yükledim ama bir işe yaramadı ddu ile yapınca farklımı oluyor bilmiyorum da?
Driver güncelle ya da yükle. Driver yüklemezsen sistem ekran kartını tanımaz.

Bütün Driver'lar en son güncel halinde Driver'larda hepsi yüklü buna rağmen olmuyor zaten bende ondan yardım istiyorum.

Evet o zaman görünüyor ama aygıt takılı değil diyor altında.

Denetim masasından silmiştim daha önce sonra tekrar yükledim ama bir işe yaramadı DDU ile yapınca farklımı oluyor bilmiyorum da?

Bütün Driver'lar en son güncel halinde Driver'larda hepsi yüklü buna rağmen olmuyor zaten bende ondan yardım istiyorum.

DDU kullanmadıysan kullanımına bak ondan sonra kullan.
DDU Driver'i komple temizler zaten kullanınca anlarsın.

DDU kullanmadıysan kullanımına bak ondan sonra kullan.
DDU Driver'i komple temizler zaten kullanınca anlarsın.

DDU kullandım dün gün boyu sorun yoktu ama ekteyi hatayı aldım bugün ve tekrar eskisi gibi NVIDIA gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 20200415_153804.jpg
    20200415_153804.jpg
    439 KB · Görüntüleme: 77
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı