Casper laptop NVIDIA ekran kartı görünmüyor ve kullanılamıyor

GameYaKMonster55

Femtopat
Merhaba sevgili Technopat Sosyal. Ben 2,5 yıldır Casper notebook kullanıyorum. Bilgisayar bir kere tamire gitti hard disk hatası yüzünden.

Bilgisayar zaten çok yavaştı ilk aldığımda sonra tamirde SSD taktılar ve bir de bir tane HDD taktılar. Tamirden döndüğü gün 27 Ağustos 2020 idi. Bunlar da bilgisayarımın özellikleri:
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB.
  • i7 7700HQ (2.80 GHz)
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB SSD ve 1TB HDD.
  • 60 Hz panel.

Bugün oyun ayarlarını en üste çekmeye denedim yapabileceğini düşündüm çünkü aletin. Oynadığım oyun da Injustice 2. Sonra oyun dondu ve çöktü. Bir daha açmaya çalıştığımda bu bilgisayarda D3D11 destekleyen kart yok gibi bir hata verdi oyun. Kapat aç yaptım NVIDIA Denetim Masası'na tıkladım NVIDIA ekran kartı yoktur dedi. Dedim şimdi yandık. Bu problem donanımsal mıdır? Yoksa sürücü ile ilgili bir problem mi vardır?

Bu arada RAM bayağı verimsiz çalışıyordu oyunda bol bol FPS düşmesi oluyordu. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU yazılımı ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.

Bellek tüketimini azaltmak için daha fazla bilgi vermeniz gerekiyor. En azından görev yöneticisinin işlemler kısmının, bellek sıralamasına göre ekran görüntüsünü atın.

Bilgisyarı kapa aç yaptım düzeldi oyuna girdim karakter seçme ekranında sorun yok ama yükleme ekranında çöktü yine. Sürücü kaldımak çok riskli olabilir derslerim olduğu için bilgisayarıma ihtiyacım var.
Bu arada ram ilk açıldığında 40 50 civarında oluyor ve ciddi kullanan bir uygulama gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı