NVIDIA ekran kartında AMD kodlayıcısı kullanmak

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Başlıkta görünce soru çok saçma, ama burada açıklamaya çalışacağım. Şimdi bende APU 3200G işlemci var. Bugün aldığım GT 1030 geldi ve taktım. Yayın açarken önceden AMD amf, yani işlemcideki dahili GPU AMD kodlayıcısını kullanıyordum. Bu da yayınlarımda drop girmesine kasmasına neden oluyordu. Bende buna çözüm olması amacı ile harici ekran kartı takarsam ve taktığım kartın kodlayıcısını kullanırsam, işlemci oyuna daha çok kalır hem de yayınımı ekran kartından açarım, dengelenir diye düşündüm. Ama maalesef GT 1030'da kodlayıcı yokmuş yani NVENC bu kartta yok.

Şimdi asıl sormak istediğim ise GT 1030 takılı iken OBS'de Mirillis'de harici ekran kartı takılı iken, önceden kullandığım ve hala bilgisayarımda bulunan AMD amf kodlayıcısını kullanmak. Şimdi gayet açık net yazdığımı düşünüyorum. Anlaşılmayan kısım olursa yorumda belirtin daha da açıklayıcı yazayım. (yayında oynadığım oyunlar CS:GO Valorant pes FIFA gibi çok sistem istemeyen oyunlar)

MSI B450M-A-PRO Max anakart.
AMD Ryzen 3 3200G APU işlemci.
MSI GeForce GT 1030 Aero ITX 2G OC 2 GB.
Sharkoon 650W 80 Plus PSU.
240GB SanDisk SSD + 500GB WD Blue HDD.
2x8GB 3200MHz PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB RAM.

Bir ara NVIDIA'da FreeSync desteği yokken APU işlemci ve NVIDIA ekran kartı kullananlar görüntüyü APU'dan alıp oyunları da NVIDIA ile açarak FreeSync'i kullanabiliyorlardı. Bu yöntem belki işe yarayabilir, yaramazsa daha da bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı