NVIDIA ekran kartında FreeSync açmak

kaandsdsdsdsds

Hectopat
Daha fazla  
Selam. GTX1650 ekran kartlı laptopum ve FreeSync destekleyen oyuncu monitörüm var. Bu laptopu monitore bağlamak istiyorum fakat laptopta sadece HDMI çıkışı var. HDMI 2.0 ile FreeSync desteği alabilir miyim? Yoksa direkt ekran kartının FreeSync desteği var mı bilmiyorum. Sizce bu mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. GTX1650 ekran kartlı laptopum ve FreeSync destekleyen oyuncu monitörüm var. Bu laptopu monitore bağlamak istiyorum fakat laptopta sadece HDMI çıkışı var. HDMI 2.0 ile FreeSync desteği alabilir miyim? Yoksa direkt ekran kartının FreeSync desteği var mı bilmiyorum. Sizce bu mümkün müdür?

NVIDIA tarafında G-Sync var onun dışında monitör, kartınız FreeSync desteklemese bile çalışır.

Peki HDMI to DisplayPort dönüştürücü kullansam işe yarar mı?
Bu konularda bilgim çok yetersiz kusuruma bakmayın

HDMI ile FreeSync açılabiliyor. FreeSync ve Adaptive monitör yazılımına eklenen bir özellik. Bunun için kullandığınız GPU'nun bir önemi yok.
Sizin laptopunuzda HDMI çıkışı varsa sorun yaşamazsınız. Fakat dönüştürücü almayın. Thunderbolt desteği varsa laptopta Type-C to DP alın. G-Sync'te açılıyor bu şekilde.

HDMI ile FreeSync açılabiliyor. FreeSync ve Adaptive monitör yazılımına eklenen bir özellik. Bunun için kullandığınız GPU'nun bir önemi yok.
Sizin laptopunuzda HDMI çıkışı varsa sorun yaşamazsınız. Fakat dönüştürücü almayın. Thunderbolt desteği varsa laptopta Type-C to DP alın. G-Sync'te açılıyor bu şekilde.
okuduğum bir tane forumda rtx3000 veya üzeri kartlarda hdmi ile g-sync açılabiliyor yazılıyordu. 1000 2000 serisi kartlarda ise dp zorunlu yazıyordu.

laptopumda type-c çıkışı mevcut.
type-c to dp ile g-sync desteği alabilirim yani ?

Teşekkür ederim ilginiz için.

RTX3000 veya üzeri kartlarda HDMI ile G-Sync açılabiliyor yazılıyordu

Evet doğru. Fakat HDMI 2.1 olmalı portların giriş ve çıkışları. Tek GPU üzerinden çıkış alman yeterli olmuyor. Monitörün HDMI girişi 2.1 desteklemeli. Do G-SYNC Compatible displays work on both DisplayPort and HDMI with GeForce GPUs? | NVIDIA kendi sayfasında da açıklaması mevcut.

Laptopumda Type-C çıkışı mevcut.
Type-C to DP ile G-Sync desteği alabilirim yani?

Bunun için Type-C çıkışının portunda görüntü aktarımı izni olmalı. Bazı portlar 60Hz üstü vermiyor. Bazıları hiç görüntü vermiyor. Thunderbolt destekli olmalı yanında şimşek simgesi bulunur. O zaman önerdiğim kablo ile G-Sync açılabiliyor. Çünkü yüksek bant genişliği sunuyor. Bunu laptopun müşteri hizmetlerine bir danış.

Yeni konular

Geri
Yukarı