Çözüldü NVIDIA G 105M sürücü kurulumu sonrası mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

unsalv

Attopat
Daha fazla  
Merhaba,
HDD'den SSD'ye geçiş için USB'ye Windows 10 kurulumu yaptım. SSD'yi taktıktan sonra kurulumu tamamladım ancak ekran kartı yazılımı güncellendikten sonra mavi ekran uyarısı veriyor. Neredeyse her yolu denedim ancak çözüm bulamadım. Hard diski takınca herhangi bir sorun olmadan işlem yapabiliyorum.

Hatanın bilgisi: nvlddmkm.sys
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 105M.

Nedeni konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yine NVIDIA ekran kartı sürücüsü.

OCCT ile VRAM testi yapar mısınız karta? Arızalı mı değil mi görmek istiyorum.

Peki bu testi ekran kartı güncellemesi yapıldıktan sonra mı gerçekleştirmeliyim? Çünkü sürücü güncellemesi yapıldığında PC açılmadığından sadece güvenli modda ya da en son güncelleştirmeleri kaldırarak açabiliyorum.
Merhaba, Windows'u yeniden kurarak aygıt sürücülerini farklı bir uygulama ile güncelledim daha sonra ekran kartı sürümünü indirdim o zaman sorun düzeldi.
Teşekkürler.
Minidump dosyası paylaşır mısınız?

Minidump dosyası paylaşır mısınız?

Merhaba, sürücü güncelleştirmelerini devre dışı bırakarak ve kayıt defterinden NVIDIA ile ilgili her şeyi sildikten sonra tekrar kendim manuel yükledim. Ancak mavi ekran hatası devam ettiği için PC açılmadı güvenli modda açtım ve istediğiniz dosyaları ekledim.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE kontrol etme şansınız oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine NVIDIA ekran kartı sürücüsü.

OCCT ile VRAM testi yapar mısınız karta? Arızalı mı değil mi görmek istiyorum.

Peki bu testi ekran kartı güncellemesi yapıldıktan sonra mı gerçekleştirmeliyim? Çünkü sürücü güncellemesi yapıldığında PC açılmadığından sadece güvenli modda ya da en son güncelleştirmeleri kaldırarak açabiliyorum.
Merhaba, Windows'u yeniden kurarak aygıt sürücülerini farklı bir uygulama ile güncelledim daha sonra ekran kartı sürümünü indirdim o zaman sorun düzeldi.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı