Monster T7 25.1 sürücü kurulumu sonrası mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

busykdi

Femtopat
Daha fazla  
Dün bana teslim edilen Monster T7 v25.1 cihazımı FreeDOS olarak aldım ve Windows kurulumunu yaptıktan sonra kutudan çıkan driver USB'sini taktığım an bilgisayarım mavi ekran verdi. Sonrasında sitesinden en güncel driverleri indirdim ve kurulumunu yaptım. Ancak hala mavi ekran alıyorum. Format atmak için bulunduğum girişimlerimde de mavi ekran aldım. Sonunda format atabildim ve sonrasında yeniden mavi ekran aldım. En güncel driver kurulumlarını tekrar yapmama rağmen hala mavi ekran almaktayım. 20 kez çok rahat almışımdır. Güncelleştirmeleri de tekrardan kaldırıp yeniden yaptım. Şimdiye kadar toplamda 33 tane mavi ekran aldığımı da belirtmek istiyorum. Apex oynarken alacak mıyım diye merak ettim ve denedim. Nedense oyun oynarken hiç almadım ancak saçma anlarda YouTube'da video izlerken vs mavi ekran alıyorum. Son haliyle minidump dosyamı ekte paylaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Genel olarak aldığım mavi ekranlar ve kodlarını da aşağıya ekliyorum.

8BFC1307-24EE-466C-AA9C-DF1BA11F1119.jpeg

5FFC66D9-A6CF-44CA-BBAD-7D8CEF47B078.jpeg

23AF6183-153D-42D7-9FD0-B1DEC6078A43.jpeg

C75161A2-2591-41CF-8F10-E6C06E0D69D8.jpeg

EFF1B128-A050-4C99-943D-C37F796E1F81.jpeg
@MScofield kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama daha önce bu konuda cevap verdiğinizi gördüm size danışmak istedim. Bu yorumu yazarken bile mavi ekran yedim maalesef. Teknik servise götüreceğim de öncesinde bi fikir almak istiyorum.

Dosya Ekleri

• 46A3D9E5-CF49-464F-A4B8-6A5FB7A40002.jpeg
    46A3D9E5-CF49-464F-A4B8-6A5FB7A40002.jpeg
    77,2 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Herkese merhaba,
Yaklaşık 2 haftadır Monster T7 v25.1 kullanıyorum. Cihaz mavi ekran hatasından dolayı teknik servisteydi, yeni geldi. RAM testleri vs yapıldı ve sorun olmadığı iletildi.
Teknik servisten gelince Windows'u sıfır kurdum, kurarken mavi ekran hatası aldım. Driverları da kurduktan sonra eskisi kadar sık olmasa da günde iki kez mavi ekran alıyorum. Minidump dosyamı paylaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED en sık karşılaştığım hata kodlarıdır.

Teşekkürler.

Wi-Fi sürücülerini güncelleyin.

memory_corruption uyarısı çıkıyor.
Ama diskle alakalı görünmekte.

Ve bir tane hatanın da Intel Graphics kaynaklı olduğu bariz şekilde görünüyor.
DDU ile sürücüyü kaldırıp en güncel sürümü kurun.

Wi-Fi sürücülerini güncelleyin.

memory_corruption uyarısı çıkıyor.
Ama diskle alakalı görünmekte.

Ve bir tane hatanın da Intel Graphics kaynaklı olduğu bariz şekilde görünüyor.
DDU ile sürücüyü kaldırıp en güncel sürümü kurun.

" Şimdi ddu ile intel sürücülerini kaldırıp güncel halini kurdum, umarım düzelir. " diye yazarken mavi ekran yedim :(
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Başarısız: Ntfs.sys

dün gece Memtest86 yaptım şu ekranı aldım.
memtest86.jpeg

HDtune Pro ile tarama yaptığımda ise Bad sector için baktım, quick scan yapmadan temiz çıktı. Benchmark da aşağıdaki gibiydi.
1637705414611.png

wifi sürücülerini güncelledim. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı