NVIDIA Game Ready sürücüsü güncellemesi sonrası FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

YgtAlp23

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
CT500P3SSD8
Ekran kartı
RTX 3050
Anakart
NLAK 001
İşlemci
Intel Core i5-12450H
Bugün NVIDIA GeForce Experience'ye bakayım dedikten sonra sürücü güncellemesi olduğunu fark edip güncelledim, garip olan 2 şey var ki biri sürücüyü kurmama rağmen kurulum simgesinin halen gitmemiş olmasıydı.

İki ya da üç kez tekrar kurmayı denedim, düzelmeyince forumlardan bunu araştırdım, sonra bilgisayarı yeniden başlattım.

Kurulum simgesi gitti ama bu sefer de oyunlarda daha az performans almaya başladım. Bir öneriniz varsa ve yazarsanız çok sevinirim. Tahminimce eski sürüme dönmem mantıklı olacaktır ama onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Eğer eski sürüme geçmemi önerecekseniz bunu da yazarsanız çok iyi olur.

NVIDIA resmi sitesinden kullandığınız ekran kartınızı, işletim sisteminizi ve Türkçe veya İngilizce dili seçenerek bir önceki sürümü indirin sonra DDU uygulaması ile NVIDIA sürücüsünü kaldırın yalnız bunu güvenli modda yaparsanız daha iyi olur sonrasında daha önce indirmiş olduğunuz bir önceki sürüme ait NVIDIA sürücüsünü yükleyin. İşlemleri yapmadan önce ne olur ne olmaz sistem geri yükleme yapın yedekte bir sistem yedeğiniz dursun aynı zamanda herhangi bir olumsuzluk görürseniz tekrar eski yedeğinize dönebilirsiniz. Ancak herhangi bir ekstra bir durum olmadıkça olumsuz bir şey olmayacaktır.

1716984910761.png

Ekran görüntüsünde NVIDIA sitesinde yer alan ayarları göreceksiniz, burada sisteminize göre ayarlamanız gerekmekte. Önemli olan husus ise Notebooks- veya Desktop sürümü olup olmaması sekme içerisinde belirtiliyor, dikkat ederek indiriniz. Görsel örnektir.

Geri
Yukarı