NVIDIA GeForce GT 740M "Kod 43" Hatası

Tayfun Aslan

Hectopat
Daha fazla  
Chrome'da gezinirken PC dondu. Laptop tuşu ile PC reset atmak zorunda kaldım. PC açtığımda oyuna girerken sağ tuş yaptım ve grafik işlemciyle çalıştır kısmı yoktu. Aygıt Yöneticisine girdim ve asıl ekran kartım olan GT 740M'de ünlem işareti vardı. Formda bulunan çözüm yollarını denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Driver sildim, güncelledim, regedit ile yapılması gerekenleri yaptım fakat işe yaramadı. Lütfen yardım edin acaba ekran kartım mı yandı ? Şu an İntel HD Graphics 4000 ile idare ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Bu sorunun cevabı şudur" diyebileceğimiz bir cevabı yok maalesef. Genelde donanımsal bir sorun olabiliyor. Bunun haricinde yazılımsal bir sorun da olabilir. Şu işlemleri deneyin:
  1. DDU ile ekran kartı sürücüsünden artık kalmayacak şekilde kurtulunuz ve en güncel sürücünüzü temiz kurulum seçeneği ile kurunuz.
  2. Aygıtı devre dışı bırakıp tekrar aktif edin.
  3. Hala sorun devam ediyorsa bunu indirip kurun. Windows'da donanım aygıtları çalışmıyor veya algılanmıyor
  4. Bunlara rağmen sorun çözülmemişse BİOS'a girip def. ayarlara geri çekip F10 yapıp çıkın.
Sorununuz çözülmezse bize bildirin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı