Çözüldü NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti eski sürücü kuruluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OSMAN KARTAL

Kilopat
Daha fazla  
Ekranda görüldüğü üzere daha yeni bir sürücü varken "sürücüyü güncelleştir" dedim ve 29.12.2020 tarihli sürücüyü yükledi. Halbuki daha eski bir sürücü kuramaması lazım. Bir tuhaflık var.

1619465602057.png

Çözüm
Dediğiniz şekilde sürücüyü temizledim. GeForce siteden indirdim kurdum. Aygıt yöneticisinde kontrol ettim yine aynı sürücü yüklenmiş.
Büyük ihtimal sürücüyü temizlerken ayarlardan bu ayarı açmadınız.
1619532671287.png

Bu ayarı açın, tekrardan temizleyin. Güncel olanı yeniden kurun.
Ne anlatmaya çalıştın da anlatamadın @AJFA, bu nasıl tavır? DDU ile kaç kez sürücü kaldırıp yeniden kurdum hiçbir seferinde de o seçeneği seçmedim. Windows'a yeni gelen bir hata mı bu?

O ayarı açmaz ise diğer sürücüyü kurana kadar Windows Update kendi eski sürücüyü kuruyor, bizzat kendim de yaşadım.
Ne anlatmaya çalıştın da anlatamadın @AJFA, bu nasıl tavır? DDU ile kaç kez sürücü kaldırıp yeniden kurdum hiçbir seferinde de o seçeneği seçmedim. Windows'a yeni gelen bir hata mı bu?
@sleepinnice Açıkladı. Siz sürücüyü kaldırıp en güncelini tekrar kursanız bile Windows kendi kafasına göre kendi istediği sürücüyü kurabiliyor. Hatta setup ekranındayken bile. Sizde olmamış ama konu sahibinde olmuş. Biz de o yüzden DDU'da gerekli ayarın yapılması gerektiğini söylüyoruz.

Biraz sert çıkışmışım, bunun için özür dilerim. İkimiz aynı anda yorum yazdık ve ben sonra yazmış olduğum için sildim. Ve sildiğimi unuttum. Siz de benim yorumumu görmediniz bu durumda. @midgardian

Son düzenleme:
Sen hiçbir şey söylemedin, konuya bir yerinden ''anlatamadık bir türlü'' diye girdin. @sleepinnice'in bahsettiği şeyi ben anlamadıysam kendi de açıklayabilir. Hadsizce, çirkin şekilde araya giriyorsun.

Şimdi sistemde eski sürücü yüklü, konu sahibi yüklerken aynı anda Windows da yüklediği için bahsettiğiniz hata olmuş. Yeni sürücü yüklemek için artık DDU'ya ihtiyaç yok. Güncel olanı yüklediği takdirde eskisi kalkacak zaten. Bu kadarını söylüyorum. Sistemde hiç sürücü olmaması ile eski sürücü olması farklı şeyler doğal olarak. Konu sahibi hakim olmadığı için ben de Experience yüklemesi konusunda kendi önerimi yaptım.

Geri
Yukarı