Çözüldü NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti eski sürücü kuruluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OSMAN KARTAL

Kilopat
Daha fazla  
Ekranda görüldüğü üzere daha yeni bir sürücü varken "sürücüyü güncelleştir" dedim ve 29.12.2020 tarihli sürücüyü yükledi. Halbuki daha eski bir sürücü kuramaması lazım. Bir tuhaflık var.

1619465602057.png

Çözüm
Dediğiniz şekilde sürücüyü temizledim. GeForce siteden indirdim kurdum. Aygıt yöneticisinde kontrol ettim yine aynı sürücü yüklenmiş.
Büyük ihtimal sürücüyü temizlerken ayarlardan bu ayarı açmadınız.
1619532671287.png

Bu ayarı açın, tekrardan temizleyin. Güncel olanı yeniden kurun.
Windows doğru sürücüleri indiriyor fakat eski sürücüleri indirir. O yüzden siz kendiniz güncellemeniz lazım.

Geforce Experience ile güncelleyebilirsin.

Başka yol olarak DDU ile sürücüyü silip sitesinden sürücüyü indirebilirsiniz.

Sürücü linki.

Önce sürücüleri DDU ile kaldırın.
Sonrasında attığım sürücüyü kurun.

Dediğiniz şekilde sürücüyü temizledim. GeForce siteden indirdim kurdum. Aygıt yöneticisinde kontrol ettim yine aynı sürücü yüklenmiş.
Büyük ihtimal sürücüyü temizlerken ayarlardan bu ayarı açmadınız.
1619532671287.png

Bu ayarı açın, tekrardan temizleyin. Güncel olanı yeniden kurun.

Çözüm
O ayarın açık veya kapalı olması NVIDIA'nın sitesinden indirdiği sürümü etkilemez. En günceli indirip yüklediğinde önceki sürüm kaldırılır zaten. Sitesinden indirip yüklerken bir yerde hata yapılmış. Paylaşmış olduğun sürümü indirip yüklememiş olabilir konu sahibi.

O ayarın açık veya kapalı olması NVIDIA'nın sitesinden indirdiği sürümü etkilemez. En günceli indirip yüklediğinde önceki sürüm kaldırılır zaten. Sitesinden indirip yüklerken bir yerde hata yapılmış. Paylaşmış olduğun sürümü indirip yüklememiş olabilir konu sahibi.
O ayarı açmaz ise diğer sürücüyü kurana kadar Windows Update kendi eski sürücüyü kuruyor, bizzat kendim de yaşadım.

Eski sürücü kurulu olsa da yenisini kurarken eskisi kalkıyor. Yenisini kurmamış arkadaş.

Konuya çok hakim değilim ve uğraşmak istemiyorum diyen için GeForce Experience iyi seçenek, her gelen yeni sürücü için de bilgi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı