Çözüldü NVIDIA Grafik ayarları, entegre grafik donanımıyla uyumlu değil hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nuriadam12

Decapat
Çok büyük bir sorunum var. Maalesef NVIDIA denetim masasında NVIDIA 3D ayarları entegre grafik donanımıyla uyumlu değildir diyor ve ben ayarlardan performansı yükseltemiyorum. Birisi bana bu sorunun BIOS üzerinden düzeleceğini söyledi ancak BIOS'umda Advanced seçeneği yok. Dolayısıyla ben de ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen birisi bana yardım etsin. Bu nasıl düzelir?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,1 KB · Görüntüleme: 623
Çözüm
Abi yardım etmeye çalıştığın için öncelikle çok teşekkür ederim.
Sorunu gerçekten şansa bala buldum. Yapamayan arkadaşlara önerim bilgisayarınızdaki BIOS kısmına girip bilgisayar ayarlarınızın içerisindeki sessiz modu değiştirip performans moduna geçmeniz lazım. Benim bilgisayarım ( Lenovo Y5) otomatik olarak kendini sessiz moda almış ben performans moduna alınca sorun ortadan kalktı. Umarım yardımım dokunmuştur iyi günler.
Entegre grafik dediğiniz şey işlemcinin GPU'su oluyor. Normal olarak işlemcinin GPU'suna NVIDIA denetim masasından ayar yapamazsınız. NVIDIA denetim masasından sadece NVIDIA ekran kartlarına ayar yapılabilir.

Entegre grafik dediğiniz şey işlemcinin GPU'su oluyor. Normal olarak işlemcinin GPU'suna NVIDIA denetim masasından ayar yapamazsınız. NVIDIA denetim masasından sadece NVIDIA ekran kartlarına ayar yapılabilir.

Gerçekten bazen sorun çok temel seviyede olabiliyor. Hani adama soramıyorsun kardeş sisteminde NVIDIA ekran kartı var mı diye. Vardır diye düşünüyorsun ama gerçekten olmayabilir bile 😅

Bugün bir arkadaş aradı, görüntülü. Ekrana görüntü gelmiyormuş. Kasanın arkasını göster dedim, kabloyu anakarta takmış 😅 Sonra ben insanlara basit yöntemler söyleyince bazıları komik buluyor...

Gerçekten bazen sorun çok temel seviyede olabiliyor. Hani adama soramıyorsun kardeş sisteminde NVIDIA ekran kartı var mı diye. Vardır diye düşünüyorsun ama gerçekten olmayabilir bile 😅

Bugün bir arkadaş aradı, görüntülü. Ekrana görüntü gelmiyormuş. Kasanın arkasını göster dedim, kabloyu anakarta takmış 😅 sonra ben insanlara basityöntemler söyleyince bazıları komik buluyor...

Haklısınız. Basit bir yöntemle sorunu çözdüğünüzde insanlar dalga geçer gibi üstüne ekstra gülünce sinirleniyor insan haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı