Nvidia Grafik işlemcisi ile oyunlar açılmıyor

baki90

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 4 gündür bilgisayarın üzerinde çalışıyorum yapmadığım şey kalmadı. Öncelikle size durumu anlatayım. NVIDIA denetim masasına giriyorum buradan görüntü ayarlarını önayarla yap kısmındaki (Önizleme) de dönen NVIDIA’nın iconu yok. 2. olarak da 3D Ayarlarının yöneltilmesine giriyorum Program ayarları diyorum Özelleştirilecek programı seçinden oyunu seçiyorum onun biraz altında Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin var. Buradan oynamak istediğim oyunu Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisini seçiyorum ve girmek istediğim oyuna tıkladığımda oyun açılmıyor. Hiçbir şey olmuyor ya da görev yöneticisinde açık fakat oyun önümde bile yok. Tekrardan NVIDIA denetim masasına geliyorum Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin den entegre grafiki seçiyorum ve entegre grafik ile oyunlarım açılıyor. Acaba ekran kartım yanmış veya bozulmuş olabilir mi?
Adsız.png
Adsız.png

Bilgisayarım laptoptur. Driverları silip en başından yükledim. Bilgisayara recovery attım sonuç yok.
Ekran kartı : NVIDIA GeForce GTX 860M

Driverları silip yüklediğinizi söylemişsiniz ama sadece nvidia driverlarını mı kast ettiniz? Çünkü bu soruna intel'in sürücüleri de sebep olabiliyor. DDU kullanarak tekrar yüklemeyi deneyin, eğer hiçbir şekilde geçiş yapılmıyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Bios ayarlarını da kontrol etmenizde fayda var, belki discrete graphics ayarı kapalı olabilir.

Geri
Yukarı