Çözüldü "NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BenKaan

Hectopat
İyi akşamlar. Bilgisayarımda VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hatası aldıktan sonra yeniden başlattım ve bir oyuna girdim. Oyuna girdikten sonra ekran kartınız yetersiz hatası geldi, aygıt yöneticisine girdiğimde GTX 960M'i göremedim (hiç yoktu). GeForce Experience'dan yeni güncellemeyi kurmaya çalıştım ama "NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" hatası aldım. Acaba ekran kartımı yakmış veya hasar vermiş olabilir miyim?

Çözüm
Evet. D diskine dokunmazsanız, bir şey olmaz. Benim PC`de 4 adet disk var. Sorun olmuyor.
Günaydın öncelikle, yeni konu mu açsam buradan mı sorsam bilemedim, o yüzden buradan soruyorum. Biraz uğraştıktan sonra Intel Chipset + Ekran kartı driverını güncelleyip Aygıt Yöneticisi'ne ekran kartımı geri getirmeyi başardım, fakat burada gözükmesine rağmen hiçbir oyunda kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

1619932660184.png

Tamamdır, sorun çözüldü.

Olur da 4-5 yıl sonra yolu buraya düşen biri olursa bilgisayarının marka modelini yazıp orijinal sitesinden Intel Chipset + Intel ekran kartı (VGA olarak geçiyor olabilir) + ses kartı (ne alaka bilmiyorum, ama ben de güncellenmişti, siz de güncelleyin yine de) sürücülerini güncellesin. Bilgisayarı yeniden başlatıp ekran kartı üreticinizin sitesinden son sürücüyü yükleyin. Bir daha yeniden başlatın, muhtemelen çözülecektir.
Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp bu sürücüyü kurup deneyin.

İyi akşamlar. Bilgisayarımda VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hatası aldıktan sonra yeniden başlattım ve bir oyuna girdim.

Bu hata, Microsoft DirectX grafik çekirdeği alt sisteminin bir ihlal algıladığını gösterir. Sürücülerden biri, özellikle ekran / grafik sürücüleri bozuk / uyumsuz olabilir ve bu nedenle normal çalışmayabilir ve bu ihlale neden olmuş olabilir.

İyi akşamlar. Bilgisayarımda VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hatası aldıktan sonra yeniden başlattım ve bir oyuna girdim. Oyuna girdikten sonra ekran kartınız yetersiz hatası geldi, aygıt yöneticisine girdiğimde GTX 960M'i göremedim (hiç yoktu). GeForce Experience'dan yeni güncellemeyi kurmaya çalıştım ama "NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" hatası aldım. Acaba ekran kartımı yakmış veya hasar vermiş olabilir miyim?

Hayır bende de olmuştu sorun entegre grafik kartınız varsa silip yeniden başlatın oluyor olmazsa ilk entegre sonra NVIDIA grafik kartını sürücülerini kurun.

Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp bu sürücüyü kurup deneyin.
Windows güncellemesi gelmiş onu kurduktan sonra deneyeceğim, ama "İndiriliyor - %100" şeklinde takılı kaldı o da. İnanılır gibi değil.
Bu hata, Microsoft DirectX grafik çekirdeği alt sisteminin bir ihlal algıladığını gösterir. Sürücülerden biri, özellikle ekran / grafik sürücüleri bozuk / uyumsuz olabilir ve bu nedenle normal çalışmayabilir ve bu ihlale neden olmuş olabilir.
Yani ne yapmamı öneriyorsunuz?
Hayır bende de olmuştu sorun entegre grafik kartınız varsa silip yeniden başlatın oluyor olmazsa ilk entegre sonra NVIDIA grafik kartını sürücülerini kurun.
Nasıl yapacağım bunu anlatabilir misiniz?

Tamamdır. Güncelleme bitince denersiniz.

Windows güncellemesi gelmiş onu kurduktan sonra deneyeceğim, ama "indiriliyor - %100" şeklinde takılı kaldı o da. İnanılır gibi değil.

Yani ne yapmamı öneriyorsunuz?

Nasıl yapacağım bunu anlatabilir misiniz?

Moderatöründe dediği gibi yap.

İnşallah böyle bir durum olmamıştır. Attığım sürücü WHQL olan sürücüydü. Uyumsuz olma ihtimali çok düşük.

Geri
Yukarı