NVIDIA GT 520M mavi ekran hatası

PHONEİX01ST

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir sorunum var. Benim bilgisayarım bir süre önce çok yavaştı format attırdım ve Windows 8.1 yüklendi ama bilgisayarcı abi çok ugraştı. Bunun sebebini ise:

Format atınca mavi ekran verıyor.

Sonra ise bir şekilde yaptı ve açtım normal her şey iyiydi ve sonra:

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı. Dedi aynı mavi ekran gibiydi.

Ve sonra siyah ekrandan çıkmadı ve sonra format atan abi dedi ki bu ısınmış ve o yüzden olmuş dedi ve tekrar oldu ama bu sefer ısınmamıştı.
Sonra dedi ki bu bilgisayarı fişinden çekme o yüzden oluyor dedi (bu arada benim bilgisayar dizüstü) ama çekmedim fişinden gene oldu.
Aynı hata sonra başka bir abiye götürdüm ve o da Windows 7 Ultimate 64 Bit yükledi. Ve oyun oynama dedi bu bilgisayarda ama kendimi tutamadım ve oynadım ve mavi ekran yemiştim. Mavi ekran kodu şuydu: nvlddmkm.sys fix. Sonra ise yine aynısı olacak sandım ama olmadı açıldı sonra oyun oynamadım. Sonra aklıma şu geldi ekran kartı araştırrdıgımda ise bu gibi sorunlar ekran kartından oluyormuş. Sonra aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım ve oyuna girdim ve mavi ekran yememiştim (devre dışı ekran kartı: NVIDIA / etkin ekran kartı: Intel HD Graphics 3000). Sonra ise iyice odaklanıp sorunu araştırdım 3 gün uykusuz kaldım ve NVLDDMKM.SYS hatasını kodlarla düzeltme vardı ama yine işe yaramadı sonra araştırıp tek tek denedim ekran kartı driverlerini ve olmamıştı yine.

Aslında şu sebeplerden mavi ekran veriyor.
-NVIDIA Denetim Masası açınca (görüntü ayarlarında ön ayarlama yap) kısmına tıklayınca 2-3 saniye donuyor ve mavi ekran verıyor.

-NVIDIA ekran kartı açıkken oyuna girince herhangi oyun direkt mavi ekran veriyor.

Not: NVIDIA denetim masasında diger özellikleri kullanabiliyorum ve ayarlayabiliyorum. Ama görüntü ayarlarında ön ayarlama yap seçenegine basınca mavi ekran verıyor.

Sistem bilgileri:
-2.nesil i3 2.30GHz
-6 GB RAM.
-NVIDIA GeForce GT 520M / Intel HD Graphics 3000.
Bilgisayar modeli.
-Casper A15.

Tüm yardım etmeye çalışanlara teşekkürler :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz için Minidump dosyalarını paylaşın. Donanımsal olma ihtimali de var.

DMP.rar

bu dmp dosyalarım kusura bakmayın sus ma ban ı yedimde o yüzden atamadım . buyrun dmp dosyası yukarıda
Sorununuz için Minidump dosyalarını paylaşın. Donanımsal olma ihtimali de var.
buyrun link dmp lerin
linki

İndir diye verdim zaten :)

Sence bunu indirince düzelir mi inş düzelir sağ ol
Ben bu arada NVIDIA en son sürücüyü indirdim ama olmadı mavi ekran verdi ama Intel'i indirmeim
Peki ben şuanda NVIDIA nın eski sürümü Yüklü kaldırimmi YoK sa kalsınmı
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peki ben şuanda NVIDIA nın eski sürümü Yüklü kaldırimmi YoK sa kalsınmı

Geri
Yukarı