NVIDIA GT 630M gözükmüyor

yunus.ealabacak

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarım:
Acer Aspire 5750G (2012)
İşlemci: Intel Core i5-2450M
GPU: NVIDIA GeForce GT 630M
Intel(R) HD Graphics 3000
Bellek: Kingston 2x4 GB 1333 MHz DDR3
Aygıt yöneticisinden ekran kartı donanımımı görebiliyorum.

aygıt.JPG

Ama MSI Afterburner'da göremiyorum.

afterburner.JPG

Normal kullanımda enerji tasarrufu amacıyla ekran kartının kullanılmadığını biliyorum ama oyun sırasında da GPU2 kısmı 0 olarak görünüyor. Aynı zamanda ETS 2'yi en düşük ayarlarda oynamama rağmen 15 FPS civarı görebiliyorum. Evet biliyorum eski bir ekran kartı. Ama bu kadar düşük olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrıca hiçbir benchmark uygulamasında da görünmüyor.
NVIDIA Kontrol Panelini yüklüyorum. Onda da şöyle bir uyarı alıyorum:

nvidia cp.JPG

Masaüstünü sağ tıkladığımda da ekran kartının denetim masası seçeneği yok.

Sürücülerin güncel olduğunu, DDU ile güvenli modda eski sürücüleri kaldırıp temiz kurulumla yeniden kurduğumu, hatta bu işlemi sayısız kere yaptığımı da belirteyim.

Bu durumda ekran kartımın bozuk olduğunu mu düşünmeliyim?
En düşük ayarlarda olmasına rağmen ETS 2'yi bu FPS ile görüntülebilmem normal mi?
Bir sorun varsa düzeltmek adına yapmayı deneyebileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru yazılımı indirdiğinizden emin misiniz?
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA En uygun driver bu sizin için ve GeForce Experience kullanıyor musunuz?
Bir deneyin diyeceğim şey: Windows + R ye basarak çalıştıra basın, arama yerine

Kod:
msconfig

Yazın. Çıkan pencerede "Normal Başlangıç" seçeneğini işaretleyin ve uygula deyin. Aynı pencerenin sağ üstte "Hizmetler" kısmına tıklayın, tümünü etkinleştir deyin ve uygulaya basıp çıkın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sorununuz çözüldü mü diye kontrol edin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sorununuz çözüldü mü? Çözüldü ise çözüldü diye işaretleyin ki insanlar da yararlansın.

Son düzenleme:
Doğru yazılımı indirdiğinizden emin misiniz?
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA En uygun driver bu sizin için ve GeForce Experience kullanıyor musunuz?
Bir deneyin diyeceğim şey: Windows + R ye basarak çalıştıra basın, arama yerine

Kod:
msconfig

Yazın. Çıkan pencerede "Normal Başlangıç" seçeneğini işaretleyin ve uygula deyin. Aynı pencerenin sağ üstte "Hizmetler" kısmına tıklayın, tümünü etkinleştir deyin ve uygulaya basıp çıkın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sorununuz çözüldü mü diye kontrol edin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sorununuz çözüldü mü? Çözüldü ise çözüldü diye işaretleyin ki insanlar da yararlansın.
GeForc Experience kullanıyorum evet. Sürücü yükleme güncelleme işini oradan yapıyorum. Ayrıca bu dediklerinizi de denedim ama maalesef farklı bir sonuç alamadım. Teşekkürler ilginize.

Geri
Yukarı