Nvidia GT 940MX 61 Derecede Frekansın Düşmesi

FerhatByk

Hectopat
Daha fazla  
IMG_2529.JPG
IMG_2530.JPG

Sayın Technopat sakinleri, lütfen artık 4 konu açılmış ama hala elde tutulur bir çözüm yok. Lütfen İngilizcem iyi değil bir çok Lenovo forumunda okuduğum kadarıyla orada da çözüm bulan yok. Sorunu tam olarak şöyle özetleyebilirim, Nvidia GT 940mx 2 GB ekran kartım 61 dereceye ulaştığı an çekirdek hızı falan her şeyi 405 MHz'e indiriyor ve doğal olarak 60 FPS alırken birden 25 FPS ve yer yer 19'a kadar iniyor. Bilgisayarım Lenovo İdeapad 510 i5 olan modeli fakat şimdiye kadar Recep Baltaş ekran kartının BIOS'unda modifikasyon yapılması gerektiğini söyledi ama değil modifikasyon BIOS yedeği bile alınmıyor yardımlarınız ve ayırdığınız vakit için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus K555UB kullanıyorum sıcaklığım 91 dereceye çıkıyor ve 7-10 arası fps düşüşü yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben sınırın 91 olmasına razıyım sende enteresan bir durum yok. 91 ideal bir sınır ama 61 ? [emoji23]

Laptop daha 1 senelik sizce 91 dereceye çıkması normal mi? The Crew'i açtıktan 5 dk sonra bu sıcaklığa ulaşıyor.

Medium Low ayarlarda, çözünürlük 1366x768.

Benim bilgisayarda açtığım zaman oyunun yüklendiği sahnede sıcaklık sınırına ulaşıyordu. Sendeki çok normal bir durum, uğraşırsan eğer bir fan temizliği ile termal macun değişimi fark yaratabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı