Nvidia GT420 Mavericks

gentoo

Hectopat
Daha fazla  
PC'ye yeni Mavericks yükledim, Realtek ses kartı ve Nvidia GT 420 ekran kartımın sürücülerini yükleyemiyorum. Multibeast ile olmadı..
Teşekkürler

Ses kartın nedir? Hangi bootloaderı kullanıyorsun?
nvidia GF108 yazıyor high defination mac de baktığımda. Bootloader Clover dan bahsediyorsunuz sanırım. Dual boot videodakini aynen uyguladım. önce mac sonra win. yükledim. Boot da windowsa geçerken sorunlu zaten. Ama öncelikli ekran kartı ve ses. Ve ekran karı id no sunu bulamadım. Çok teşekkürler

Son düzenleme:
Ses için Multibeast ile Voodoo son sürümünü yükle. Sistemini Chameleon ile boot ederken GraphicsEnabler=Yes komutu ile başlat. Clover ile boot ediyorsan Clover Options-> Graphics-> inject nvidia işaretleyip dene.

Ses için Multibeast ile Voodoo son sürümünü yükle. Sistemini Chameleon ile boot ederken GraphicsEnabler=Yes komutu ile başlat. Clover ile boot ediyorsan Clover Options-> Graphics-> inject nvidia işaretleyip dene.
Multibeast içerisindeki voodoo da soruna çare olmadı. Voodoo 2.8 yükleme çalıştım null istedi. Ses seda yok. Grafik kartım apple ayrıntılarda yüklü olduğu görünüyor. Clover içerisinde de işaretli. Sanırım id no sunu girmem gerekiyor . Nvidia GT420 kartımın id sini çok aradım. Şöyle bir sonuç var elimde.
PCI\VEN_10DE&DEV_0DE2&SUBSYS_362F1458&REV_A1\4&10698843&0&0008
ve 10DE-0DE2 gibi bir şey. Nasıl bir id no girmem gerekiyor.
Halbuki okuldaki Vestel akıllı tahtaya rahatlıkla yükledim. Ekran kartı onboard intel idi yalnız. Teşekkürler

Chameleon ile sistemini başlat. Boot ekranında GraphicsEnabler=Yes yada no komutu gir.
Sistemi Clover ile yüklemiştim. yine teknopatın videosu ile dediğiniz gibi Chameleon yükledim. Grafik=yes. Sonuç aynı.
Ancak farklı bir durum oldu Clover boot ekrana geliyor, şayet windows u seçersem Chameleon ekranı geliyor.

Bootloader'in de "İnject Nvidia" seçeneği aktif mi ? Ayrıca ses kext'i olarak voodoo serilerinden 2.7.2 yi yükleyeceksin olmazsa, voodoo 2.7.x sürümlerinin hepsini dene mutlaka olacaktır.

Bootloader'in de "İnject Nvidia" seçeneği aktif mi ? Ayrıca ses kext'i olarak voodoo serilerinden 2.7.2 yi yükleyeceksin olmazsa, voodoo 2.7.x sürümlerinin hepsini dene mutlaka olacaktır.
Nvidia Graphics Guide | Rampage Dev | Page 10 sitede Nvidia ekran kartları için çok güzel açıklamalar buldum. Nasıl yaptım bilmiyorum ama güncellemel bittikten sonra. Ekran kartım çalışıyor.
Boot ta sıkıntı var. Boot her zaman Mac Os dan açılabiliyor sıkıntı yok fakat Mac den windows (hd1) a geçerken yüklü olduğu hdd yi görmüyor. Tekrar boot ayarına girip hiç bir işlem yapmadan sadece kaydedip çıkıyorum ve windows bölümü geliyor. Sorun acep ne ola. Teşekkür ederim.

Nvidia Graphics Guide | Rampage Dev | Page 10 sitede Nvidia ekran kartları için çok güzel açıklamalar buldum. Nasıl yaptım bilmiyorum ama güncellemel bittikten sonra. Ekran kartım çalışıyor.
Boot ta sıkıntı var. Boot her zaman Mac Os dan açılabiliyor sıkıntı yok fakat Mac den windows (hd1) a geçerken yüklü olduğu hdd yi görmüyor. Tekrar boot ayarına girip hiç bir işlem yapmadan sadece kaydedip çıkıyorum ve windows bölümü geliyor. Sorun acep ne ola. Teşekkür ederim.
Bios dan Disk'ini "IDE" yap birde öyle dene, disk'in AHCI modun da olduğu için görmüyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı