nVidia GT540M kod 43 sorunu

scarface051

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu konu üzerinde yaklaşık 15 gündür çalışıyorum. Artık ufak çaplı bir uzmanlık yapabilecek kadar araştırmaya girdim. BIOS güncelleme dahil her şeyi denedim. Hatta Allah razı olsun BIOS güncellemesinide sizin sayenizde yaptım. Fakat halen nVidia GT540M ekran kartım bu arada notebookum Casper lanet olsun. Son güncel driverı olan 355.98 ya da 358.50'yi yükleyip bilgisayarı yeniden başlatınca aygıt yöneticisi nVidia da sarı ünlem ve kod 43 hatası veriyor. Çıldırmak üzereyim ya bu laptobu yakacam ya kendimi. Lütfen yardımcı olun şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınıza Windows 10 kurun. Sürücüyü tanımış olması lazım. Üzerinden güncelleme yaparak sorunu çözmeye çalışın. Aygıtı devre dışı bırakıp, tekrar devreye sokun. Eğer bunları yapmanıza rağmen kod 43'den kurtulamıyorsanız GPU arızalanmış olabilir.

Ayni sorun benim bilgisayar da da var 347.88'i açıyor sadece ve buda yeni yeni oyunlarda Crysis 3 oyununda falan kırılma yapıyor kasma yapıyor. Arkadaşım da Acer bilgisayar var. GT540m ekran kartı var onda hiç bir sıkıntı yok. Benim bilgisayarda CASPER sıkıntılı bir bilgisayar bende çözemedim geçmiş olsun. Ayrıca Windows 10 a güncellemek sorunu çözmüyor dahada işin içinden çıkılmaz hal alıyor durum çünkü otomatik güncelleme var kapatamıyorsun ve bu yüzden ekran kartın çöp oluyor o yüzden Windows 7 ye döndüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı