NVIDIA GT840M Oyunların Hiçbir Şekilde Açılmaması

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat Sosyal üyeleri. Bugün dizüstü bilgisayarımda bir süredir oyun oynamamı engelleyen bir problemim için sizden yardım istiyorum. Sorunum oyunların hiçbir şekilde çalışmaması. Tüm bu problemler ekran kartım için en güncel Game Ready Driver yazılımını kurduktan sonra baş gösterdi. Bundan önce hemen hemen hiçbir sıkıntı yaşamadan bilgisayarımı kullanıyordum. Ancak bu yazılımı güncelledikten sonra oyunları çalıştırdığımda farklı farklı hatalar almaya başladım. Bu hata mesajlarını araştırınca da ekran kartı kaynaklı olduğunu ve asıl ekran kartım olan 840M'in oyunları görüntüleyecek bir monitör bulamadığını düşünüyorum, ayrıca yaptığım bir testte fark ettim ki sorun DirectX'ten çalıştırdığım oyunlarda yaşanıyor. Aynı oyunu OpenGL olarak çalıştırmayı deneyince hiçbir problem olmadığını gördüm. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim, okuduğunuz için teşekkürler.
Söylemeyi unuttum fakat Battlefield Bad Company 2'de ise oyun açılıyor, sesler de geliyor fakat oyun çok küçük bir pencerede çalışıyor. Sanki simge durumundaymış gibi bir şekilde sesler gelmeye devam ediyor. Oyunu hem tam ekranda hem de pencerede görüntülemeyi denedim fakat işe yaramadı. Oyunu silip kaldırmayı da defalarca denedim fakat o da bir işe yaramadı.

Not: 3 pencere de farklı oyunlardan aldığım hatalara ait.

2.png

1. oyun.png

3.png

Ayrıca DirectX tanı aracı'nda da böyle görünüyor.

Dosya Ekleri

• 7.png
    7.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.png
    4.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 31
  • 5.png
    5.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 31
  • 6.png
    6.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 38
Sistemi ayarlardan kurtarma bölümünden sıfırlayın. Bu format değildir. Gelişmiş başlangıça tıklamanız yeterli :D.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    34,3 KB · Görüntüleme: 61
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    74,3 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    76,2 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    76,6 KB · Görüntüleme: 36
Aynı kartı kullanıyoruz. Keşke güncelleme yapmasaydın. Sürücüyü kaldır ve 399.24 sürümünü yükle. Bizim kartlarda en düzgün çalışan sürüm bu.

Cevaplar için teşekkürler. İkisini de deneyip sonuçları paylaşacağım.

Sonuç nedir? Bende benzer bir dertle uğraşıyorum.
Aynı kartı kullanıyoruz. Keşke güncelleme yapmasaydın. Sürücüyü kaldır ve 399.24 sürümünü yükle. Bizim kartlarda en düzgün çalışan sürüm bu.

Bende aynı dertle uğraşıyorum NVIDIA sürücü kısmında belli bir yere kadar eski sürücüleri gösteriyor 399.24 sürümünü nasıl bulabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı