Nvidia GT940MX Bellek Hızı Düşme Sorunu

bugraduz

Hectopat
Daha fazla  
Casper F650 model laptopum var. Daha 1 gün oldu alalı. Intel i5 8250U işlemci, 8 GB RAM var. MSI Afterburner programı ile sıcaklık, GPU, işlemci, bellek hızı takibi yapıyorum. Oyunlarda ilk 5 dk gayet normal gidiyor fakat daha sonra GPU1 MEM 2506 MHz'den 800 MHz'e aniden düşüyor. Tabi FPS de buna bağlı olarak çok düşüyor. Ve sabit bir şekilde 800 MHz'de kalıyor. CPU-Z programından da baktığımda current clock kısmı bir süre sonra 800 MHz'de takılı kalıyor. GDDR5 bellek olmasına rağmen oyunlarda 800 MHz'de çalışıyor. Konu hakkında bir fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sıcaklık durumu nedir? Sürücü güncel mi?

arkadaşlar sorunu iyice test ettim ekran kartı kullanımım %100 olcak şekilde stress testi yaptım. sıcaklık 70 71 derecede sabit kaldı. GPU çekirdek hızı 1136 Mhz Bellek frekansı 2506 Mhz sabit bir şekilde devam etti 16 17 fps civarı veriyordu daha sonra işlemciye de yük bindirdim stress test yaptım. İşlemci ve ekran kartı kullanımı ikiside %100 olacak şekilde. İşlemci 77 derece civarı ekran kartı 70 derece civarında. Fakat bir süre sonra hem gpu işlemci hıızı 900 Mhz hem de gpu bellek frekansı 800 Mhz düştü fps de 6 7 ye düştü. İşleemcideki Stress testi kapattığımda ise ekran kartı hızı normale döndü. Format atıp denedim yine aynısı oldu driverların hepsi güncel

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı