GT940MX düşük frekansta çalışma sorunu

HasanDenizz

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO'ya ilk girdiğimde FPS 150 civarında fakat birkaç dakika sonra oyun 50 FPS civarına düşüyor ve ekran kartı 405 Mhz hızına sabitleniyor ve oyun kasıyor. Sürücüm güncel, ısı değerleri 60 derece civarında ve sistem özelliklerim:
Lenovo IdeaPad 510 Laptop
i5 6200U
GT940MX 2 GB Ekran Kartı
Toshiba Sabit Disk
12 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedenini cihazının kronik 61 derece sorunu olması olabilir. Daha önce konu açılmış.
Lenovo Ideapad 510 61 dereceye ulaşınca frekans düşürüyor
60 derece seviyesinde olduğunu söylemişsin. 61 olduğu an otomatik frekans düşürüyor olabilir. 2. sayfada konuyu açan arkadaş çözümü yazmış. Zaten Lenovo'nun forumlarında da bu sorun dile getirilmiş. O çözüme ek olarak yapman gereken ise Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri kısmından dengeliyi seçip sırayla plan ayarlarını değiştir-->gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayıp işlemci güç yönetimi kısmından maksimum işlemciyi %99 veya %90 yapın. CS GO'ya girip görüntü ayarları kısmından dizüstü enerji tasarruf modunu açın. Böylelikle oyun FPS'yi 60'a sabitleyecek. Gereksiz yere cihazın ısınmayacak.

Nedenini cihazının kronik 61 derece sorunu olması olabilir. Daha önce konu açılmış.
Lenovo Ideapad 510 61 dereceye ulaşınca frekans düşürüyor
60 derece seviyesinde olduğunu söylemişsin. 61 olduğu an otomatik frekans düşürüyor olabilir. 2. sayfada konuyu açan arkadaş çözümü yazmış. Zaten Lenovo'nun forumlarında da bu sorun dile getirilmiş. O çözüme ek olarak yapman gereken ise Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri kısmından dengeliyi seçip sırayla plan ayarlarını değiştir-->gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayıp işlemci güç yönetimi kısmından maksimum işlemciyi %99 veya %90 yapın. CS GO'ya girip görüntü ayarları kısmından dizüstü enerji tasarruf modunu açın. Böylelikle oyun FPS'yi 60'a sabitleyecek. Gereksiz yere cihazın ısınmayacak.
Çok teşekkür ederim sorunumu bu yöntemle çözdüm fakat bi güncelleme gelmesi gerekiyor yani çünkü 60fps de bi yere kadar akıcı oluyor CS:GO'da ama idare edicem artık buna da şükür :)

Dikey senkronizasyon kapalıysa aslında 60 FPS ile 100 FPS arasında bir fark yok. Psikolojik olabilir. Ben de CS GO oynuyorum. 60 FPS'ye kilitliyken gayet akıcı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı