NVIDIA GTX 1050 Ti aygıt yöneticisinde gözükmüyor

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Arkadaşlar hayırlı sahurlar. Sahura kadar Sea of Thieves oynarım diye plan yapıp ekran kartının oyun ortasında sapıtıp error verdirmesinden sonra mavi ekran yedim bilgisayar açıldıktan sonra aygıt yöneticisinde bir GTX 1050 Ti'ın üzerinde ünlem görüp güncellemeye çalıştım olmayınca driver kendi kendine silindi NVIDIA'nın sitedinden Driver'ını yüklemeye çalıştığımda aygıt bulunamadı hatası aldım. Daha sonra forumlardan DDU ile Driver'ın silinip tekrar yüklenmesi yöntemini denedim GeForce Experience üzerinden yükledim ve gerçekten sıkıntısız oldu bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar aygıt yöneticisinde ünlem aldım tekrardan GeForce Experience üzerinden yazılımı yükledim ve yeniden başlatana kadar kabul ediyor sıkıntısız acaba donanımsal olarak ekran kartının lehimlerinde veya soketinde bir sıkıntı mı oldu Görev Yöneticisi üzerinden sadece işlemcinin dahili ekran kartını görebilmekteyim. Laptop kullanıyorum ASUS FX553VE-DM407t kullanıyorum en son sürüm NVIDIA güncellemesini kuruyorum yardım edebilirseniz çok sevinirim. DxDiag üzerinden ekran kısmına geldiğimde alt kısımda "
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hata kodu 43' aratın." kısmını görmekteyim.

Son düzenleme:
Ekran kartı driverlarını tamamen kaldırıp reset atıp tekrar NVIDIA sitesi üzerinden inidirip kurun düzelir büyük olaslıkıla.

DDU ile güvenli modda driver sıfırlamadan önce yükleyeceğiniz driverı Nvidia'nın sitesinden indirin ve kurulumu internet bağlantısı olmadan yapın. Ek olarak DDU ile sıfırladıktan sonra aygıt yöneticisinde kartınız hala görünüyorsa ünlem şeklinde kendiniz sağ tık ve kaldır diyinp, driverı öyle kurun.

Maalesef DDU ile dediklerinizin hepsini denedim ancak kurup kapatıp açtığımda tekrardan gidiyor defalarca kez denememe rağmen bir faydası yok.

Tekrar tekrar silip yükleyip denememe rağmen kapatıp açtıktan sonra yine aygıt yöneticisinde ünlem görüyorum ekran kartında var mıdır kesin bir çözüm yolu bilen yoksa format deneyeceğim.

Son düzenleme:
Maalesef DDU ile dediklerinizin hepsini denedim ancak kurup kapatıp açtığımda tekrardan gidiyor defalarca kez denememe rağmen bir faydası yok.

Tekrar tekrar silip yükleyip denememe rağmen kapatıp açtıktan sonra yine aygıt yöneticisinde ünlem görüyorum ekran kartında var mıdır kesin bir çözüm yolu bilen yoksa format deneyeceğim.
Aygıt yöneticisinden ekran kartınıza tıklayıp cihazı kaldır dediğiniz halde mi?

Öncelikle güvenli Mod'a geçip DDU üzerinden ekran kartının Driver'ını sildim daha sonra yeniden başlatıp normal modda NVIDIA'nın kendi sitesi üzerinden GTX 1050 Ti notebook için olanı indirdim sonrasında aygıt yöneticisinde ünlemsiz ekran kartım gözüktü yeniden başlattıktan sonra aygıt yöneticisinde ekran kartım ünlemli olarak gözüktü bende sizin dediğiniz gibi offline yöntemi denedim yine olmadı bu sefer internetten eski bir sürümünü buldum onu denedim yine olmadı Aygıt Yöneticisi'nin içinde güncelle deyip en son tarihli NVIDIA'yı seçtim yine olmadı daha sonra sıfırdan sizin dediğiniz gibi offline bir şekilde denedim yine olmadı elimle kaldırıp indirdim yine olmadı her şekilde olmuyor abicim anladım ne saçma sapan bir durum. Şimdi Studio driver deneyeceğim son çare.

1681565394664.png

Şimdi böyle bir hata aldım ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok artık yavaş yavaş donanımsal olacağını tahmin etmeye başladım artık çalışıp 25-30 k ya MacOS'a geçmenin vakti geldi çattı artık Windows'un Allah belasını versin diyeceğim az kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı