Nvidia GTX 1060 Marka Seçimi

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar ekran kartımı yükselticem. Nvidia GTX 1060 alacağım fakat hangi markayı alsam diye kararsızım.
Sistemim:
  • -İşlemci: Ryzen 5 1600X
  • -Anakart: Gigabyte x370 Gaming K5
  • -RAM: 8 GB Crucial 2666MHz DDR4
  • -Ekran Kartı: MSI GTX 750Ti
  • -PSU: Corsair 450Watt 80+ Bronze
Biraz bende marka set yapma takıntısı var :) Gigabyte modelinin anakartı var ekran kartının 3 fanlı modeli hoşuma gitti ama fanları küçük gibi geldi. Ondan 150 ₺ gibi daha düşük rakama MSI var. Gigabyte markasından biraz memnun değilim çünkü lanet bir APP Center'ı var. Gerçi eski bilgisayarım MSI tabanlıydı onunda bir kaç sorunu vardı uygulamarında. Ayrıca başka önerileriniz varsa lütfen yazın.

MSI
Gigabyte

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle Gigabyte alacağım fakat aklıma takılan sorun; Acaba herhangi bir şey olursa bana kaliteli teknik destek verecekler mi? Aorus'un facebook sayfasından bir telefon aldım bu App Center'la alakalı aradım adamlar açmıyorlar telefonları. Ama büyük ihtimalle anakar ve ekran kartı aynı marka olsun diye Gigabyte alacağım. Kötü bir marka değil ama Türkiye'de iyi temsil edilmiyorlar görüşündeyim.

Yanlışım var ise düzeltin lütfen, ekran kartı seçiminde marka önemli çünkü monitörün FreeSync özelliğini kullanmak için AMD tabanlı ekran kartı seçmek lazım gibi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında 750 Ti o kadar da kötü bir ekran kartı değil 2070-2060'ların çıkmasını beklesen daha mı iyi olur acaba?

Yanlışım var ise düzeltin lütfen, ekran kartı seçiminde marka önemli çünkü monitörün FreeSync özelliğini kullanmak için AMD tabanlı ekran kartı seçmek lazım gibi ?
Bunu MSI, Asus, Gigabyte gibi markalar değil, AMD ve NVIDIA gibi GPU üreticileri sağlıyor. Markalar sadece soğutma, tasarım vb. yaparlar. Yani hangi markayı alırsa alsın, Freesync kullanabilir.

Fakat GTX 1060 modelinde Freesync kullanamaz, G-SYNC kullanabilir. Freesync desteklenen AMD kartlara özeldir.

150 TL fazla vermene gerek yok, MSI alınabilir.

Bunu MSI, Asus, Gigabyte gibi markalar değil, AMD ve NVIDIA gibi GPU üreticileri sağlıyor. Markalar sadece soğutma, tasarım vb. yaparlar. Yani hangi markayı alırsa alsın, Freesync kullanabilir.

Fakat GTX 1060 modelinde Freesync kullanamaz, G-SYNC kullanabilir. Freesync desteklenen AMD kartlara özeldir.

150 TL fazla vermene gerek yok, MSI alınabilir.
Yani MSİ GAMİNG GEFORCE GTX 1050 Tİ 4 GB GDDR5 Ekran kartım ile Freesync destekli monitör kullanabilir miyim ?

Kullanamazsınız. Yukarıda dediğim gibi, Desteklenen AMD kartlar için Freesync, NVIDIA kartlar için G-SYNC kullanabilirsiniz. Sizin G-SYNC kullanmanız lazım ama GTX 1050 Ti için gerek yok. Zira o teknolojili bir monitör almak için kartın 2-3 katı fazla fiyata monitör almalısınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı