NVIDIA GTX 1070 sistemde işlemcimi mi grafik kartı mı değiştirilmeli?

Kuzeyden

Femtopat
Daha fazla  
2018 yılında günlük kullanım için topladığım bilgisayarımı, fotoğraf ve video düzenleme işinde kullanmak üzere güncellemek istiyorum. Önüme iki seçenek koydum ne kadar doğru bilmiyorum, hangisini seçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mevcut bilgisayarımın özellikleri:
Anakart: ASUS ROG Crosshair VII Hero Wi-Fi
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X prozessor 3.7 GHz 8 çekirdek.
Grafik kartı: NVIDIA GTX 1070.
RAM: Corsair Vengeance LPX 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
SSD: Samsung MZ-V7E500bw 970 EVO 500 GB.

1. seçenek, işlemcimi Ryzen 9 5950X ile güncelleyip grafik kartımı da NVIDIA RTX 3080 ile değiştirmek istiyorum.
2. seçenek, sadece grafik kartımı RTX 3090 Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum. ( 3090 Ti düşük işlemcimin açığını kapatır mı bilmiyorum)

Alternatif öneriler de olabilir tabii ki. Şimdiden teşekkürler.

4k 120fps'de oyun oynamak istemiyorsan bence 2. seçenek. Programların büyük ihtimal ekran kartından kullanacağı için onu güçlü seçmelisin.

Ağır render işlemleri yapacaksanız RTX 3090Ti olabilir. Ama RTX 3080 model de yeterli olur diye düşünüyorum. Technopat bu konuda yeni bir video paylaşmış. RTX 3080 ile RTX 3090Ti karşılaştırması 8K render incelemesi. Pek anlamam ama sanıyorum ki ağır render işlemlerinde fark var. Oyun için düşünüyorsanız 5950X + RTX 3080 çok daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2018 yılında günlük kullanım için topladığım bilgisayarımı, fotoğraf ve video düzenleme işinde kullanmak üzere güncellemek istiyorum. Önüme iki seçenek koydum ne kadar doğru bilmiyorum, hangisini seçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mevcut bilgisayarımın özellikleri:
Anakart: ASUS ROG Crosshair VII Hero Wi-Fi
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X prozessor 3.7 GHz 8 çekirdek.
Grafik kartı: NVIDIA GTX 1070.
RAM: Corsair Vengeance LPX 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
SSD: Samsung MZ-V7E500bw 970 EVO 500 GB.

1. seçenek, işlemcimi Ryzen 9 5950X ile güncelleyip grafik kartımı da NVIDIA RTX 3080 ile değiştirmek istiyorum.
2. seçenek, sadece grafik kartımı RTX 3090 Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum. ( 3090 Ti düşük işlemcimin açığını kapatır mı bilmiyorum)

Alternatif öneriler de olabilir tabii ki. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci 3090'ı besleyemez, 1. seçenek daha mantıklı.

"günlük kullanım için topladığım bilgisayarımı, fotoğraf ve video düzenleme işinde kullanmak üzere güncellemek istiyorum."
Belki adamın canı arada oyun oynamak isteyecek? Zaten elindeki sistem de şu an istediğini verebilir ayrıca onu da geçtim o işler daha çok işlemci ağırlıklı olduğu için 1 seçenek daha mantıklı dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı