Nvidia GTX1080 Güç Kaynağı Seçimi

Tgrlsn

Hectopat
Daha fazla  
1.5 Yıldır MSİ GTX 1050 Gaming X Modelini kullanmaktayım, uzun süredir de ekran kartı upgrade etmek istiyordum. Mâlum doların yükselişi , Mining'in ekran kartlarında darbesinden dolayı hep ertelemekteydim. Renault A.Ş 'de görev yapmakta olan bir akrabam, Fransa'ya eğitim amaçlı gidince, fiyatları araştırması için ricada bulundum. MSİ GTX1080 8G Modelini 1950 TL Gibi bir fiyatla Fransa'da bulunca ürünü sipariş ettim. Benim ise sizlere sorum şu olacak, sistemim çok kuvvetli değil, beni idare edecek giriş-orta seviye arası bir sistem. Bu yüzden FSP HEXA+ 500 Watt modelini sistemimde kullanmıştım fakat GTX1080 modelinde, güç kaynağımı yükseltmem şart oldu.

Sistem özelliklerim ise şunlar ; İntel Kabylake i5 7500 3.4 Ghz, Msi H110M Gaming Anakart, 8 GB G.Skill Aegis DDR4 tek modül RAM, 1TB 7200 RPM HDD , 240 GB Corsair SSD , XİGMATEK HAWTHORN 6 LED Fanlı kasa ve PSU Geldiğinde GTX 1080 8G Modeli monte edilecek. Yüksek bir meblağ ekra nkartına ayırdığım için elimde nakit para kalmadı, kredi kartımda 310 TL Gibi bir miktar mevcut. İçinde bulunduğum durumda alabileceğim veya çok fazla seçebileceğim ürün maalesef yok.

İki adet markada kaldım Cougar STX 700W 80+ ve High Power-700. Sizce hangisini tercih etmeliyim yada bana 310 TL gibi bir bütçede alternatif önerileriniz neler olabilir ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA'nın güç kaynaklarına bakmanızı öneririm, zira belirttiğiniz 2 markadan daha iyiler. 600W işinizi fazlasıyla görücektir.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Evga 600B 600Watt modeli , Nanokatalog adlı sitede 290 tl. Nvidia GTX1080 Ekran Kartını Yukarıda yazmış olduğum sisteme takacağım. 600 Watt bir Güç Kaynağı sistemime yetecek ise derhal sipariş edeceğim , zira 600 Watt bir Güç Kaynağı Nvidia GTX1080 i besleyebilir mi ?

FSP Hydro 600 öneririm.
600W ile GTX 1080 Ti bile kullanabilirsiniz. Ancak en yakın zamanda işlemcinizi i7 7700'e yükseltin derim, işlemciniz ile GTX 1080, 1080p'de darboğaz yapacaktır.

FSP Hydro 600 öneririm.
600W ile GTX 1080 Ti bile kullanabilirsiniz. Ancak en yakın zamanda işlemcinizi i7 7700'e yükseltin derim, işlemciniz ile GTX 1080, 1080p'de darboğaz yapacaktır.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. 600 Watt bir Güç Kaynağı ile Nvidia GTX1080'i kullanabileceğim için içim çok rahatladı. Söylediğiniz Güç Kaynağının bir iki incelemesini hatırlıyorum , gerçekten çok kaliteli bileşenlerden üretildiğinden ve verimliliğinden bahsetmişlerdi. Evga 600B modeli ve FSP Hydro-600W modeli arasında bir seçim yapacağım. Beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Evga 600B 600Watt modeli , Nanokatalog adlı sitede 290 tl. Nvidia GTX1080 Ekran Kartını Yukarıda yazmış olduğum sisteme takacağım. 600 Watt bir Güç Kaynağı sistemime yetecek ise derhal sipariş edeceğim , zira 600 Watt bir Güç Kaynağı Nvidia GTX1080 i besleyebilir mi ?

Sisteminiz bu haliyle yaklaşık 400-480W arası güç tüketiyor dolayısıyla 600W yeticektir, üstüne bir miktar daha sistemi yükseltme imkanıda sağlıyacak. Gönlünüz rahat etmez ise 50-100W daha yüksek modellere yönelebilirsiniz.

Sisteminiz bu haliyle yaklaşık 400-480W arası güç tüketiyor dolayısıyla 600W yeticektir, üstüne bir miktar daha sistemi yükseltme imkanıda sağlıyacak. Gönlünüz rahat etmez ise 50-100W daha yüksek modellere yönelebilirsiniz.

Şu an satın alma aşamasındayım , son olarak Corsair VS650 modelini mi Evga 600B modelini mi tercih etmeliyim ? Sistemime ileriye dönük 8GB RAM ve İ7 7700 ile takviye yapmak istiyorum. İkisini den birisini bu gün sipariş edeceğim , artık Ekran Kartını kullanmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı