NVIDIA GTX660M yüksek ekran kartın sıcaklığı

nabe72

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, leptopum MSI GE60 0ND. Çoğu ısı programlarını denememe rağmen anormal şekilde ekran kartının ısısı boştayken 60 65 seyrinde değişiyor, termal macunu vb her şey yeniden düzenlendi ama değişen bir şey olmadı. Tüm stres testlerini yaptım ama PC kapanmadı vb gibi FPS düşüşü yaşanmadı en son olarak. FurMark testini denedim onda da kapanma vb yaşanmadı acaba programların yanlış ısı ölcme olasılığı var mı? Normal ekran kartı bu kadar ısıda direkt kendi kitler, PC kapanıyor olması lazım değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek ki bilgisayarınız kapanacak kadar sıcak çalışmıyor. Boşta o derecelerde çalışması dizüstü olduğu için normal olduğunu düşünüyorum. Dereceyi nereden görüyorsunuz?

Demek ki bilgisayarınız kapanacak kadar sıcak çalışmıyor. Boşta o derecelerde çalışması dizüstü olduğu için normal olduğunu düşünüyorum. Dereceyi nereden görüyorsunuz?
msi afterburner
Speccy
FurMark vb gibi programlardan hocam

hepside genelde bir birine yakın sonuclar.. ama anlamış değilim ciddi anlamda ekran kart bir hayli sıcak gösteriyor f dokunuyorum alt kısımda coook az bir ısınma mevcut gibi geldi bu işi anlamadım gtti )

Oyun oynarken ekran kartı %100 kullanırken kaç derece olduğuna bak 80-90 arasında ise önce windows da performans modunda mı diye bak. Dengeli ye alınca yine 80-90 arası ise Laptop almanın verdiği sıcakla mutlu mutlu yaşa ;). Şaka bi yana 90 üstü ise termal macun yenilemesi yapman gerekebilir.

Oyun oynarken ekran kartı %100 kullanırken kaç derece olduğuna bak 80-90 arasında ise önce windows da performans modunda mı diye bak. Dengeli ye alınca yine 80-90 arası ise Laptop almanın verdiği sıcakla mutlu mutlu yaşa ;). Şaka bi yana 90 üstü ise termal macun yenilemesi yapman gerekebilir.
termal macun yeni değiştirildi cok sağlam bir termal macunu aldım :))

oyun oynarken ısı dereceleri 90 rahat buluyor :)) programlara göre gidersek o şekilde ama pcde kapanma vs söz konusu olmuyor ...

termal macun yeni değiştirildi cok sağlam bir termal macunu aldım :))

oyun oynarken ısı dereceleri 90 rahat buluyor :)) programlara göre gidersek o şekilde ama pcde kapanma vs söz konusu olmuyor ...
Zaten 90 ile kapanmaz 95-100 e kadar(belki daha fazla) çıkması lazım kapanması için. Termal macun u ekran kartına da uyguladınız mı? Veya çok mu fazla uyguladınız?

Ekran kartının 90 dereceye çıkması anormal bir durum sana tavsiyem ekran kartına undervolt yapıp soğutucu alabilirsin. Bunları yapamazsan Asus gpu tweak 2 programı ile performanstan kısarak, çıkması gereken en yüksek sıcaklığı ayarladıgında o sıcaklığı geçmez

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı